Borelioza,10 - ročný chlapec

Dobrý deň, pred 3 týždňami synovi očervenelo ucho, boli sme u lekárky nič mu nedala. Červenanie neustupovalo okolie ucha zostávalo svetlé a okolo tohoto svetlého kruhu sa vytvárala červená obruba, ktorá sa stále viac posúvala k oku až mu opuchlo oko. Na infekčnom dostal 5 dňové antibiotikum proti borelióze. Neviem, či ju má, testovať ho budú až o 5 týždňov. Už týždeň ho bolieva hlava, má nádchu, dnes mu bolo na zvracanie. Syn váži 26 kg.Prosím, dajte mu niečo preventívne, plače od bolesti hlavy a nechce jesť. ĎAKUJEM
Hricová Viera
55 1 3.11.2019
Pavol Machnič (admin)
5.11.2019 15:44

Dobrý deň.

5-dňové preliečenie antibiotikami pri borelióze je nedostatočné, pravdepodobne bol preliečený len Sumamedom. Ten by sa nemal podávať ako prvovoľbové antibiotikum, ale to by na infekčnom mali vedieť. Pokiaľ symptómy pretrvávajú, treba pokračovať s inými antibiotikami. Z byliniek odporúčame Topoľ P46 (dávkovanie podľa návodu) + Helmifit (ten dávajte v polovičnej dávke) a tieto špeciálne probiotiká https://www.zdravysvet.sk/p/dr-formulated-probiotika-pre-deti-5-miliard-cfu.

Keďže tinktúra obsahuje alkohol nemôžeme Vám ju odporučiť ani Vás navádzať na jej používanie. Je to len na Vašom rozhodnutí. Keď však má pomôcť, je liečivá vlastnosť bylinky rozhodne dôležitejšia ako tých pár kvapiek alkoholu. Osobne tinktúry dávame našim deťom, ale je to na našom rozhodnutí ;-)