Borelioza

dobry den,chcem Vas poprosit o radu a vysvetlenie mojich výsledkov,či sa jedna o akutnu,alebo chronicku boreliozu IgG 300,0U/ml a IgM 19,1U/ml,za odpoved vam velmi pekne dakujem
maria vizinova
183 1 26.2.2019
Pavol Machnič (admin)
27.2.2019 7:20

Dobrý deň.

Hodnoty IgG hovoria o tom, že máte chronickú boreliózu s pomerne vysokými hodnotami protilátok v sére. Odporúčame preliečenie vhodnými antibiotikami (napr. Augmentin 3x 625mg alebo doxyhexal 1x 200mg v dĺžke aspoň 30 dní) spolu s bylinnou liečbou. Bylinná liečba sa dá upraviť na základe symptómov, ktoré máte. Treba si uvedomiť, že liečba chronickej formy boreliózy je dlhodobá (niekoľko mesiacov) a netreba ju podceniť.

Často pri borelióze sú problémy so svalmi, kĺbami a šľachami. Niekedy je to spojené s poškodením nervového systému a hlavne nedostatku serotonínu (ten má vplyv aj na tónus svalstva). Pri jeho nedostatku sú aj symptómy, ktoré sa prejavujú napr. búšením srdca, arytmiami, či extrémnym kolísaním, či zvýšením tlaku, atd. Odporúčam Vám prečítať moje články https://www.zdravysvet.sk/blog/moze-to-byt-lymska-borelioza , či https://www.zdravysvet.sk/blog/peklo-menom-borelioza a na základe nich zistíte, či máte podobné symptómy.

Bylinky, ktoré Vám dám , môžete samozrejme brať spolu s antb., to je úplne to najlepšie.

  1. Začnite užívať kúru B1 https://www.zdravysvet.sk/p/kura-protiparazitalna-borelioza-b1-350ml a k nej si nasaďte tieto špeciálne probiotiká https://www.zdravysvet.sk/p/dr-formulated-probiotika-pre-zlepsenie-nalady-50-m  - tie dávam pacientom s boreliózou, ktorí majú aj problémy so serotonínom. Dávajte odstup od antibiotík aspoň 3-4 hodiny. Berú sa 2x denne 1 kapsula, ale začnite len s jednou kapsulou prvé dva dni a potom pridajte dávku na dve denne a sledujte, či je to lepšie s jednou alebo s dvomi kapsulami. Ak by nebol problém so serotonínom tak odporúčam namiesto vyššie uvedených probiotík tieto unikátne probiotiká https://www.zdravysvet.sk/p/probiotika-dr-formulated-pre-zeny-50-miliard-cfu 
  2. Ďalej odporúčam užívať tento mega b komplex https://www.zdravysvet.sk/p/vitamin-b-komplex-raw-120-kapsul - je najsilnejší na trhu, pomôže výrazne nervovému systému a hlavne dobrému vstrebávaniu liečiv.
  3. Taktiež odporúčam pri liečbe vitamín C, napr. tento https://www.zdravysvet.sk/p/vitamin-c-raw-120-kapsul - je naviazaný na enzýmy a tým pádom má mimoriadne vysokú vstrebateľnosť.

Keď Vám bude kúra B1 dochádzať, ozvite sa aby sme Vám odporučili na základe konkrétnych symptómov pokračujúcu bylinkovú liečbu.