enurezia

Môj syn má 9 rokov a trpí enuréziou tzv. nočným pomočovaním. Lieky mu moc nezaberajú, a tak som sa chcela opýtať, či mi neviete poradiť niečo z byliniek, nejaké čaje, tinktúry z byliniek alebo niečo, čo by mu mohlo pomôcť. Za odpoveď ďakujem. Martina R.
Martina
1426 2 21.7.2009
asdasd (admin)
29.7.2009 7:48
Je potřeba napsat, že tinktury, které vyrábíme jsou čistě přírodní výtažky, ale obsahují líh, proto je na lahvičkách napsané, že to nesmí užívat děti. Osobně si myslíme, že pár kapiček neublíží. Můžete nakapat do 20ml vlažnější vody a nechat chvíli odstát, tím se líh vyruší. Doporučuji štětku lesní, olši a brusinku - může užívat současně a z každé lahvičky stačí 5-6 kapek 2xdenně. (J.P) Odpoveď pani magistry sa týka jej produktov a to tinktúr z púčikov rastlín a z bylín, ktoré nájdete v našej ponuke v prírodnej bylinkárni. (admin)
admin
31.7.2009 8:20
Najčastejšie príčiny pomočovania nie sú v o fyzickej, ale v psychickej oblasti.Hlavne deti sú citlivé na vonkajšie podnety. Doporučujem preveriť aj geopatogénne zóny. Pri terapii je prvoradá úprava stravy, vylúčiť ostré, dráždivé jedlá, obmedziť príjem tekutín vo večerných hodinách. Prvá pomoc vo fytoterapii je rebríček (myší chvost) - čaj, kúpele, obklady, masti, prášok. Najčastejší je nálev (čaj), 3 x denne, po jedle, jedna polievková lyžica na 250 ml vriacej vody. Kúpeľ - z dennej dávky nálevu,vlejeme do vane, 3 x týždenne, 15-20 min, teplota vody nesmie presiahnuť 37°. Môžete skúsiť aj čaj zo zlatobyle obyčajnej alebo z ľubovníka. Vhodná je i reflexná terapia nôh.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní