generalizovaný Atopický Ekzém, alergie

Dobrý deň!
Chcela by som Vás poprosiť o radu. V karte mám záznamy od 3 rokov od kožného lekára. Už od troch rokov je tam atopická dermatitída. Ako malá som mávala ložiská hlavne v lakťových jamkách, občas na krku alebo inde. 4ím som však staršia, tým sa ekzém rozširuje, cestuje, úplne mení. V poslednom období (asi 1 rok!) mám najväčší problém s pokožkou hlavy. Stašne ma svrbí, mám ju plnú chrást a lupín, vlasy polepené hnisom, jednoducho niečo naozajnepríjemné. okrem toho mám ložiská na prakticky celých rukách, vrátane zápästí a medzi prstami. dalej mám ložiská na chrbte, krku, na viečkach a veľmi podráždenú tvár. okrem toho mám na tvári aj akné takže je to naozaj nepríjemne, ked je plet na jednej strane velmi suchá a na druhej strane plná akné. Občas sa mi ekzém vyhodí aj na nohách, bruchu, hrudi, jednoducho naozaj všade... A naozaj si myslím že je to z roka na rok horšie. Okrem toho som alergička, ale to zmieňujem iba pre to, aby ste mi možno lepšie poradili. som alergická hlavne na pele a roztoče. Potravinové alergie nemám. celoročne mám alergicku nádchu... to všetko je však nič v porovnaní s ekzémom, ale môže to spolu súvisieť. Nevšimla som si že by sa mi z niečoho konkrétneho ekzém zhoršil alebo zlepšil. jediné čo zaberá su hormonálne maste, ktoré si však do vlasov dať nemôžem. A aj na telo ich použivam iba v krajných prípadoch. Alergologička mi dávava takú kúru na posilnenie imunity, ale nič sa nemení. vo vašej predajni mi poradili kvapky čiernu ríbezľu-kalinu-rozmarín P8. Využívala som dve flaštičky, rozdiel som takmer nijako nepocítila. Ďakujem za Váš čas a teším sa na odpoveď!
Michaela
1840 2 19.12.2014
admin
19.12.2014 10:47
Dobrý deň, Váš problém sa zrejme zhoršuje v jarných a jesenných mesiacoch? To, čo popisujete mi pripomína seboroidnú dermatitídu. Vtedy je koža suchá, praská za ušami, na viečkach až do krvi, tiež vo vlasoch sú suché ložiská, ktoré sú plné chrást a svŕbia. Tiež na tele sa ukazujú suché miesta. Odporúčame Vám dlhodobejšie brať súčasne plamienku T35, čierna ríbezľa-kalina-rozmarín P8 a helmifit. Všetko využívajte 2-krát za sebou. K tomu odporúčam ganodermu GL-30 a RG-30 od firmy DXN, nájdete ju na našej stránke, je vynikajúca na podporu imunity a na riešenie problémov s kožou. Z GL-30 1 tobolku ráno a z RG-30 1 tobolku večer. Všetko dlhodobo. Niekedy je nutné zobrať aj hormóny, aby sa koža upokojila, no po liečbe hormonálnej,hneď nasaďte gemmoterapiu. Na umývanie vlasov odporúčam šampóny selsun alebo sebiprox. Začnite selsunom, kúpite ich však len v lekárni. Je potrebné vedieť, že ich musíte nechať na hlave pôsobiť 4 minúty, aby došlo k zlepšeniu. Na kožu je dobré na umývanie sírne mydlo alebo prírodný francúzsky telový šampón bez chémie, nájdete ich tiež na našej stránočke. Kožu je nutné neustále premasťovať, pokiaľ je suchá. Výborný je liečivý fluorovo-jódový prírodný krém silenos harmony, pozrite našu stránku, nájdete ho na Slovensku len u nás. V lekárni tiež kúpite masť infadolan, ktorá je vhodná na premastenie pokožky. Zmeňte stravu, doobeda pite smoothies - ovocie zmixované s zelenými listami baby špenátu. Telo sa bude zbavovať nečistôt, zlepší sa Vám trávenie, budete sa cítiť lepšie a tiež to pomôže Vašej pokožke. Kúpte si knihu Zelená pre život od V. Boutenko a zistíte, aká je strava dôležitá pri riešení vašich problémov. Okolo 13.00-14.00 si dajte ľahký obed, poobede môžete zeleninu, večer po 18.00 nikdy nie ovocie. Viem Vás pochopiť, pretože s týmto zdravotným problémom mám osobné skúsenosti. Po využívaní 2 kúr sa nám ozvite, ako sa cítite. Veľa zdravia praje Mgr. J. Podhorná a Mgr. D. Machničová
Michaela
20.12.2014 1:17
Čo sa týka ročných období, myslím že zmeny sú takmer zanedbateľné. Jediné čo pozorujem je asi zhoršenie v zime a zlepšenie v lete. Asi to bude slnkom. A v zime predsalen chodím naobliekaná čo pokožke asi moc neprospieva. Na jar a jeseň sa mi zhoršuje hlavne alergická nádcha, slzenie očí. Hlavne teda na jeseň, kedže som alergická hlavne na jesenné trávy, najviac na palinu. Praskanie kože za ušami som zabudla zmieniť. Takže áno, je to tak... Veľmi Vám Ďakujem za radu a teším sa keď všetko vyskúšam:) Určite sa ozvem. Pekný deň!
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní