Hormóny(?)

Dobrý deň prajem,
mám 37 rokov, som dhší čas v zahraničí.Môj problém trvá viac ako rok a už neviem ako dalej.Hlavne psychicky to nevládam.Kedysi som dlhodobo(viac ako 10 rokov) užívala HAK-rôzne druhy(Cilest, Triregol, Regulon atd atd).Všetko vydržalo len určitý čas-vždy som začala časom v strede cyklu krvácať, tak som ju vysadila celkom. A po dvoch mesiacoch od posledného vysadenia nastali problémy.Skončila mi menštruácia a niekedy o týždeň, inokedy o dva, som dostala akoby dalšiu.Trvala raz 5 dní, druhýkrát týždeň-vždy to bolo rôzne.Raz som mala aj bolesti v podbrušku a krížoch, inokedy len samotné slabé krvácanie, či špinenie.Za ten rok mi robili dvakrát-tu aj na SK cytológiu, aj ostatné gyn vyšetrenie-sono "zospodu", aj klasické vyšetrenie.Naposledy teraz v lete.Jediné, čo som mala zistené bolo to, že mám maternicu obrátenú dozadu a zhrubnuté steny na nej.A vraj za všetko môžu hormóny.Na Sk mi môj gynekológ predpísal na dva mesiace Norethisteron- to jediné mi pomohlo, ale po tých dvoch mesiacoch sa všetko vrátilo do starých koľají.Aby toho nebolo málo za ten rok som 2krát prekonala aj infekciu moč. ciest.Tento posledný mesiac sa ale všetko zhoršilo-ked mi skončila na konci novembra menštruácia, tak bol kľud cca 3 dni a odvtedy s malými prestávkami špiním a sabo krvácam stále.Do toho ešte občas bolesti podbruška alebo krížov, sem tam veľká chuť do jedla striedaná s nechutenstvom, dalej aknózna pleť- čo dovtedy tiež nebolo.......Minulý týždeň som tu navštívila lekára, ten mi predpísal Cerazette na tri mesiace.Začala som ho užívať hned v ten deň a po týždni som opäť začala včera slabo krvácať, začalo ma pobolievať podbruško, aj kríže.Na gyn vyšetrenie sa tu dostanem najskôr o tri mesiace.On ale nevidel dôvod ma tam posielať.Mám z toho už depresie, nie je predsa možné, aby to takto dlho trvalo a nedalo sa to nijako liečiť a hlavne riešiť.
Poradte mi čo dalej, opäť som sa objednala k lekárovi, pretože naozaj už neviem ako dalej.Neviem, či mám pokračovať v užívaní Cerazette napriek tomu, že som začala po týždni krvácať.Ešte podotknem, že práve teraz som očakávala menštruáciu, ale myslela som si, že ked užívam tieto lieky, tak ju nedostanem.
Dakujem veľmi pekne za radu.
Andrea
1613 1 21.12.2011
admin
28.12.2011 7:44
Pri nepravidelnom krvacani postupujem asi takto: odoberiem onkocytologiu, z kanala krcka maternice sa odoberie kultivacia na nespec. floru , chlamydia- antigen do specialnej odberovky, odber ureaplazma a mykoplazma. Ak pride pozitivny vysledok, pacientku preliecim antibiotikami, po negativnom vysledku patram dalej: hormonalny profil, ultrazvuk cez posvu- ak nic sa nezisti, pacientka je odoslana na hysteroresectoskopiu. HRSK je metoda, ked sa kamerou pozrieme do dutiny maternice, ci sa nejedna o polypy - zhrubnuta . Tie byvaju najcastejsie. Tieto sa odstrania. Co sa tyka menstruacie, pravidelny cyklus je 28 dnovy , ale k tomu je plus minus 7 dni. Takze kludne raz mozete krvacat na 21. den a dalsi mesiac az na 35. den cyklu a stale je to v norme. Dr. Cubonova
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní