Krvácie počas užívania HAK

Dobrý deň,mám 51 rokov. Beriem Lunyttu už 2 rokyz dôvodu nadmerného krvácania. Užívam pravidelne, ale nie v presnú hodinu. Tento mesiac som užívala 2 balenia za sebou bez 7 dňovej prestávky. Na 11 deň užívania druhého balenia sa mi objavilo krvavé špinenie a o 3 dni sa mi rozbehla menštruácia. Je to normálne alebo mám navštíviť lekára? Preventívnu prehliadku mám až v decembri. Ďakujem za odpoveď
Renáta Dulovičová
571 1 21.10.2022
MUDr. Claudia Čuboňová (admin)
24.10.2022 7:44

Ak Ste už vynechala tabletky po začatí krvácania pri užívaní HA, je prirodzené, že prišlo krvácanie. Bolo to prienikové krvácanie, stačilo  na 3 dni zvýšiť dávku na 2x denne po jednej tabletke, obyčajne sa krvácanie zastaví a žena môže pokračovať ďalej v užívaní HA. Zatiaľ nie je dôvod na kontrolu. Po 7 dňovej pauze znova môžete pokračovať v užívaní HA. Nedobraté tabletky môžete znova použiť. Na preventívku sa objednajte v decembri.    Príjemný deň! Dr. Čuboňová  

98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní