Lichen sklerosus, tinnitus

Dobrý deň, už som Vám písala, ale histológiu sa mi potvrdila namiesto leukoplakie - lichen sklerosus na hrádzi po šití po pôrode, preto píšem ešte raz. Vraj ložisko odstránili, ale ja pociťujem pálenie aj okolo konečníka (tá koža akoby bola vyparená). Problémy som mala na hrádzi už cca 3-4 roky a stále nevedeli zistiť čo to je. Mám 42 rokov. Stále som pravidelne chodila ku gynekológovi kvôli endometrióze. Mala som operácie vaječníkov a užívala som lieky. Teraz už 7 mesiacov nemám menzes. A vraj už ani cysty nemám. V lete som mala nepríjemné návaly, pociťovala som slabosť tela a večer aj tras (ten už prešiel)...Do toho mi pred vyše rokom začal trápiť tinnitus (24 hodín denne). Začína mi to stále silnieť a večer to cítim už aj v druhom uchu, keď ležím. Vraj mám tesný kontakt nervov s ušnými, mám problém aj s krčnou (bolí ma )......Užívala som aj infúzie, Tebokan, ale mávam nižší tlak, tak neviem, či mi to robilo dobre a výsledok nebol nijaký. Prepáčte, že som sa tak rozpísala, ale aby ste pochopili problém ako celok. Odporúčali ste mi súčasne užívať ježibabu guľatohlavú T1, gotu kolu T10 a javor 17. Po doužívaní P17 spolu s T1 a T10 bacopu P70. S hodinovým odstupom od týchto tinktúr vrbku T43. Odporučili ste mi ešte raw probiotiká vaginal care. Zvonku zospodu aplikovať rakytníkový olej. Na intímnu hygienu používajte len fema hydrofilný olej. Chcem sa spýtať, že keď je tá diagnóza už špecifikovaná, či mám začať užívať ešte niečo iné. Raw probiotiká som už doužívala, treba ich brať dlhodobo? A ten rakytníkový olej som užívala, môžem ho denne natierať na hrádzu?Lekárka mi dala kortikoidovú masť:-( Vopred veľmi pekne ďakujem za Váš čas a rady.
Ria07
113 2 17.10.2019
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
17.10.2019 20:46

Dobrý deň, áno, nastavená liečba platí. V probiotikách ešte pokračujte, ak si to môžete finančne dovoliť. Aj fema olej, rakytníkový - všetko platí. Kúru z gemmoterapie ešte zopakujte. ježibabu, javor, vrbku aj gotu kolu treba užívať vo vašom prípade dlhodobo. Potom vrbku môžete prestriedať cedofom. Prajeme veľa zdravia.

Ria07
6.11.2019 8:17
Dobrý deň, odporúčali ste mi súčasne užívať ježibabu guľatohlavú T1, gotu kolu T10 a javor 17. Po doužívaní P17 spolu s T1 a T10 bacopu P70. S hodinovým odstupom od týchto tinktúr vrbku T43. Tú vrbku som mala začať užívať hneď od začiatku kúry alebo až po doužívaní P17 (až, keď začnem Bacopu)? Môžem ešte pridať aj vitamín B komplex Raw od Vás? Lebo mávam často nízky tlak a kázala mi lekárka magne B6 na noc kvôli tinnitusu, ale bojím sa, že keď mám vrchný 100-110 tlak ešte mi to magnézium ešte viac zníži. Ďakujem veľmi pekne.