Menštruácia

Dobrý déň!
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Vysadila som antikoncepciu ešte v októbri po zhruba 6 rokoch. Prvé dve menštruácie mi prišli s meškaním ( 36 - 40 dňový cyklus.) Teraz mám už 47 deň a stále nič. Pritom som zhruba v termíne 28 dňa pociťovala PMS - bolesti hlavy a napnuté prsia, tak ako zvyčajne. Teraz mám však pocit, ako keby som už menštruáciu mala a domnievam sa že som mala pred pár dňami aj ovuláciu. Robila som si aj tehotenský test, ktorý vyšiel negatívny. Chcem sa Vás preto spýtať, či sa môže stať, že sa mi len vynechá jedna menštruácia, kôli možnému rozhádzaniu hormónov v dôsledku vysadenia antikoncepcie. Mala by som zájsť lekárovi alebo dokedy je vhodné počkať? Počula som o vyvolávacej iniekcii a chcem sa spýtať, kedy sa dáva a či je to podľa Vás nutné alebo je pre telo lepšie počkať kým a dať mu čas nech sa samo spamätá. Zaujímalo by ma tiež, či tento môj problém je po vysadení antikoncepcie bežný alebo či mám nejaký zdravotný problém.
Za Vaše odpovede vopred ďakujem a želám pekný deň. Maťa
Marta
32 1 19.1.2010
admin
21.1.2010 5:36
Pokial nie Ste tehotna, nemusite mat ziadne obavy.Organizmus sa len prebudza z utlmenia produkcie hormonov. Taketo vykyvy sa vyskytuju u pacientiek, dokonca sa popisuje post pill amenorrhoe- vynechanie menzes az jeden rok po uzivani hormon. antikoncepcie. Ak bude meskat menstruacia viac ako 3 mesiace od vysadenia, moze Vam aplikovat lekar hormonalnu injekciu na spustenie menstruacie. Je to cisty gestagen, preto sa ho vobec nemusite obavat. Poruchy cyklu su bezne aj u zien , ktore neuzivali hormon. antikoncepciu a su sposobene zmenou prostredia, stresom, chorobou... Ak zena nie je tehotna, raz -dvakrat do roka porucha cyklu je normalna vec. S pozdravom dr.Cubonova