Mononukleóza, borelióza

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám dlhodobo oslabenú imunitu už od detstva. V decembri 2019 som mala mononukleózu, z ktorej som sa prvotne dostala, avšak vo februári som bola opäť chorá a najrôznejšie príznaky mi trvali celý mesiac. Začiatkom marca som mala kliešťa, pričom týždeň po jeho vybratí sa mi začal objavovať výrazný erytém veľkosti asi 6-7cm, čo pravdepodobne svedčí o borelióze. Podľa kontrolných odberov kvôli prekonanej mononukleóze mám už pečeňové testy v poriadku, a tak mi lekárka nasadila antibiotickú liečbu Sumamedom (2 balenia po 3 tabletky). Aké tinktúry/kúry by ste mi poradili ako podpornú liečbu? Vopred ďakujem za odpoveď.
luc
405 1 28.3.2020
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
30.3.2020 8:53

Dobrý deň, antibiotiká sumamed neodporúčame, aby mala antibiotická liečba význam  a dostatočný účinok, je potrebné užívať správne atb a minimálne 21 dní bez prestávky.  Lekári, ktorí sa zaoberajú boreliózou, odporúčajú doxyhexal 1x denne 200mg – ten je však pomerne zle znášaný, tiež Augmentin 3x625mg. min. Takže určite by sme na Vašom mieste volili augmentín, pokiaľ nie ste na tieto atb alergická. Treba lekárovi povedať, že máte známeho lekára a ten Vám odporúča užívať atb minimálne 21 dní, požiadajte ho, aby Vám predpísal augmentín. Čudujem sa, že Váš lekár ordinuje pri borelióze sumamed??? K správnym atb odporúčame ako podpornú liečbu:

  1. Z gemmoterapie  kúru B1 https://www.zdravysvet.sk/p/kura-protiparazitalna-borelioza-b1-350ml a k nej si nasaďte tieto špeciálne probiotiká raw probiotiká ulttimate care alebo raw probiotiká pre ženy, sú potrebné aj keď užívate atb s dostatočným odstupom od antibiotík) 
  2. Ak nemáte nízky tlak, tak pite denne Ivan čaj https://www.zdravysvet.sk/p/ivan-caj-z-kvetov-a-listov-vrbovky-uzkolistej je bez kofeinu,  upokojuje myseľ, stres a je antidepresívny. Ivan čaj znižuje tlak, takže ak má niekto nízky tlak, tak ho nemôže piť.
  3. Ďalej odporúčam užívať tento mega b komplex https://www.zdravysvet.sk/p/vitamin-b-komplex-raw-120-kapsul - je najsilnejší na trhu, pomôže výrazne nervovému systému.
  4. Neužívajte magnézium a mliečne výrobky (vápnik), ani kyslé potraviny spolu s antibiotikami – lebo znižujú ich účinnosť !!!
  5. Taktiež odporúčam pri liečbe vitamín C, ale tento https://www.zdravysvet.sk/p/vitamin-c-raw-120-kapsul - je naviazaný na enzýmy a tým pádom má mimoriadne vysokú vstrebateľnosť. (ten však momentálne nie je na našom webe  k dosahu kvôli enormnému záujmu spotrebiteľov v našej zdravotnej situácii.
  6. Môžete užívať tento moderný mix https://www.zdravysvet.sk/p/perfect-food-raw-organic-209g-powder ktorý je zložený až z 34 superpotravín, takže nemusíte brať okrem neho už nič viac. Dodá telku všetky potrebné látky na to, aby sa posilnil imunitný systém a telo mohlo s boreliózou zabojovať.

To sú naše komplexné odporúčania. Neudali ste žiadne príznaky ochorenia, či Vás bolia kĺby alebo máte iné  iné príznaky, preto sme zvolili ako základ kúru B1. Potom sú pokračovacie kúry. Po 3 týždňoch užívania kúry B1 sa nám ozvite, ako sa cítite. Prajem veľa zdravia