pomoc

Dobrý deň,

som 2 mesiace po laparoskopickej operácii dermoidnej cysty na pravom vaječníku (5,5 cm). Po prepustení z nemocnice a zotavení doma som odišla na ERASMUS študijný program na semester do zahraničia. Teda momentálne som ešte 4 mesiace v zahraničí. Mám predpísanú antikoncepciu Sidreta na pol roka, aby mal môj vaječník dovolenku. V septembri som začala mať silnejší a hustejší biely výtok ako obyčajne a v druhej polovici cyklu bol až hnedastý, ako ku koncu menštrucie. Začal ma aj svrbieť a/alebo štípať vchod do pošvy. Po menštruácii z vysadenia antikoncepcie už hnedý výtok nemám ani ma zatiaľ nič nesvrbí ani neštípe, ale silnejší biely výtok stále pretrváva. Občas sa mi aj stáva, že mi je nepohodlne, pretože kvôli pohybu (cvičenie, chodenie) sa mi nohavičky ,,obtierajú" o malé pysky a potom mi ich to akoby podráždi a to mi sťažuje aj partnerský intímny život. Taktiež som menej vzrušená, takmer stále ma bolia prsia a mám problém s vlhkosťou a neviem či to nie je práve kvôli antikoncepcii. Potrebovala by som poradiť, či je to v poriadku alebo mám navštíviť tunajšieho lekára. Zatiaľ som s návštevou váhala, pretože neviem miestny jazyk, iba sa ho učím a neviem ani, či je to dostatočne závažný problm, či by ma v ambulancii nevysmiali.
Mirka
32 1 22.10.2013
admin
22.10.2013 11:34
Bezne dostat v lekarnach kupit aj v zahranici tabletky na mykozu na vkladanie do posvy. Kupte si ich a 5-7 dni vkladat do posvy, nemat pohlavny styk !, nepouzivat ziadne sprchovacie gely, umyvat vulvu len vodou a konecnik obycajnym mydlom, nepouzivajte avivaz na pradlo. Absolutne ziadny cukor nejedzte, ani ovocie. Ak je to mykoza, do tyzdna by Ste mala byt vyriesena a citit sa dobre. Dr. Cubonova