Prechladnutie a kašeľ u dojčiat

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu pri liečení 13-mesačnej Alžbetky. Verím, že sa nájdu bylinky alebo iná alternatívna liečba aj pre takéto malé bábätká. Veľmi pekne ďakujem. Martina Drozdová
Martina
1456 2 16.2.2010
admin
16.2.2010 8:50
Dobrý večer prajem.
Pri takýchto malinkých detičkách treba zasahovať naozaj len v nevyhnutných prípadoch. Bežne sa v súčasnosti bábätkám predpisujú antibiotiká a nestále sa pomáha aj iným spôsobom imunitnému systému detičiek. Výsledkom sú značne oslabené imunity v dospelosti.
Imunitný systém sa intenzívne vyvíja a nastavuje zhruba do 3 rokov veku. Keď mu často pomáhame, pomoc bude potrebovať aj neskôr.
Samozrejme netreba to brať extrémisticky ,-), že aj keď je to treba, tak necháme dieťatko napospas chorobe. Treba vždy postupovať so zdravým rozumom.
V prípade prechladnutia a kašľa je veľmi dobrý detský eukalyptový balzam, ktorý natierajte na priedušky. Dávajte detské bylinné čajíky a určite je dobrý aj bylinný sirupček Mucoplant od kašľa. Pri silnejšom priebehu choroby je možné použiť tinktúru z púčikov rastlín Stop Kok. Stačia 2 - 3 kvapky 3x denne do malého množstva čajíku a necháte chvíľku odstáť.
Nachladnutie, chrípka u dieťatka signalizuje poväčšine na vás - matku, že si potrebujete oddýchnuť. Preto v tejto dobe je určite vhodná väčšia pomoc druhého partnera Vám a taktiež pomoc od neho s dieťatkom.
Majte sa krásne a Alžbetke prajeme skorý návrat k zdraviu. P.M.
Martina
17.2.2010 11:56
Veľmi pekne ďakujem. Vaša odpoveď ma potešila, lebo tiež verím, že bábätko treba v prípade choroby nechať samé "pobojovať". Eukalyptový balzam je výborný. Alžbetku tiež intenzívnejšie kojím, na úkor ostatnej stravy. Má sa lepšie a smeje sa na celý svet. Prajem Vám veľa Svetla do života. A ďakujem za "púčikový" tip. Rada vyskúšam.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní