Problémy po vysadení HAK

Dobrý deň prajem pani doktorka, prosím chcela by som počuť Váš názor. Vysadila som užívanie HAK a od tej doby mávam opakovanú mykózu aj 2x za mesiac. Taktiež bolesti krížov (ktoré som doposiaľ nemala). Na internete som však nenašla žiadne články, že by to mohlo spôsobovať vysadenie antikoncepcie. Väčšinou sa spájali mykózy iba popri užívaní HAK. Ale podľa môjho názoru by za to mohla aj hormonálna nerovnováha po vysadení tabliet. Aký je prosím váš názor? Samozrejme dodržiavam všetky opatrenia- bavlnené prádlo, primeraná hygiena čistou vodou atď. Po preliečení si taktiež dávam aj vaginálne probiotiká, nerozumiem prečo sa to stále vracia (nikdy som s tým problém nemala). Ďakujem
Monika122
81 1 14.7.2022
MUDr. Claudia Čuboňová (admin)
18.7.2022 9:03

Problém môžete mať v črevách, kde môžete mať nezodpovedajúcu mikrobiotu. Skúste  dlhodobo / niekoľko mesiacov/ užívať D3 vitamín 5000IU denne s jedlom,  probiotiká / napr. Super dophilus.... / Vyhýbajte sa  sladkostiam, ovocie len máličko, a všetko čo obsahuje škrob / cestoviny , zemiaky.../  Kvasinková infekcia vo Vás bude stále žiť, len čaká na vhodné podmienky, kedy sa rozmnožuje.   Príjemný deň! dr. Čuboňová