reumatoidná artridída

dobrý deň, kontakt na Vás som dostala od blízkej priateľky Mirky B. Mám 47 rokov a bola mi diagnostikovaná reumatoidná artridída-mierne štádium, aj podľa rontgenu. Už vyše mesiaca beriem 1tbl večer Plaquenil 200mg. Som mierne anemická -beriem acidum floricum 3x týždenne. Podporila som aj homeo Colchicum 30C. Avšak stále pretrváva ranná stuhnutosť dolných končatín, cca do pol hodiny, kým sa rozhýbem, to isté pri dlhšom sedení, nakoľko robím za počítačom. Pretrváva bolesť dolných končatín, prsty na rukách a zápästia (hlavne ľavá ruka), kolená opúchajú hlavne pri zmene počasia, dlhom státí, práci v záhradke. Niekedy viac, niekedy menej. Stuhnutosť a bolesť ma obmedzila aj v cvičení, snažím sa, koľko mi nohy a ruky dovolia. Väčšinou chodím na prechádzky a plávať. Prosím poradiť aj s úpravou stravy. Dlhodobo obmedzujem bielu múku, údeniny, ťažké jedlá a pod., snažím sa stravovať zdravo. Sú potraviny, ktoré treba striktne vyradiť? Podotýkam, že už druhý rok nemám menšturáciu, zatiaľ menopauzové príznaky ako sú návaly horúčavy, zmeny nálad nepociťujem. Podporujem čajíkmi zo "ženských byliniek", nech sa hormóny úplne nezbláznia. ďakujem veľmi pekne za Vašu radu.
andrea slažanská
405 2 31.3.2020
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
1.4.2020 17:32

Dobrý deň,

vnútorne odporúčame začať s bylinkovou kúrou, a to: Jelša P36 spolu s Topoľom T42 a Túžobníkom brestovým T56. Čo sa týka anémie, rastlinné železo.

Počas dňa popíjať himalájsky čaj Slesaka.

Využívajte z každej tinktúry aspoň po dve fľaštičky a následne sa nám ozvite, aby sme dali na základe aktuálneho stavu pokračovaciu liečbu, keďže pri reumatoidnej artritíde je potrebné podávať liečbu dlhodobo.

Zvonku robiť obklady postihnutých častí svalov a kĺbov magnéziovým olejom https://www.zdravysvet.sk/p/magneziovy-olej-200ml +  natriete https://www.zdravysvet.sk/p/sustarad-krem-150ml Natretú časť obalíte potravinárskou fóliu a necháte pôsobiť aspoň 30 minút, ale pokojne aj hodinu denne.

Podľa finančných možností odporúčame prírodný plant collagen. 

Potom sa nám ozvite, ako sa cítite. Podľa toho budeme pokračovať v prírodnej liečbe. Prajeme veľa zdravia

slizica@gmail.com
16.4.2020 11:56
dakujem velmi pekne. objednavam. pekny den zelam