Tlak

Dobrý deň, dcéra má 18 rokov, je vedená ako DMO a bola vedená, že mala šelest na srdci. Doteraz bolo všetko v poriadku. V poslednom čase (cca 4 mesiace) jej kolíše tlak. Prvýkrát dostala vitamíny. Včera u lekárky mala nízky tlak, dali jej vodu a o chvíľu zas mala vysoký. Dnes na kardiológii jej merali 3x tlak a mala vysoký. V stredu má dostať strojček na meranie a tabletky na vysoký tlak.
Keď sedí alebo leží, je jej dobre. Akonáhle sa postaví,motá sa jej hlava a rýchle bije srdce. Hovorí, že ju boli vzadu hlava ako končí chrbtica. Inde ju hlava nebolí. Prosím, čo by ste jej odporučili?
Jaroslava
1159 1 27.11.2015
admin
28.11.2015 12:24
Dobrý deň, odporúčame Vám dať dcérke vyšetriť ešte obličky. Tiež by sme počkali na holter, ako dopadne jeho vyhodnotenie u odborného lekára. Keby sme teraz nasadili gemmoterapiu, mohli by sme jej ovplyvniť výsledok merania tlaku. Keď budete mať vyhodnotenie po strede, to znamená, že v stredu jej dajú holter, bude ho mať 24 hodín a potom pôjde na vyhodnotenie merania. Vtedy uvidíme, aký bude tlak a podľa toho jej nasadíme liečbu gemmoterapiou. Dovtedy by ste mohli zvládnuť aj vyšetrenie obličiek. Takže keď budete mať všetky výsledky, potom sa nám ozvite. S pozdravom, Mgr. D. Machničová
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní