Úzkosť a nespavosť.

Dobrý deň, mamina 72r., inak vyzerá na menej a je aktívna, čo sa týka rozumových schopností a domácich prác. Obmedzuje ju úzkosť, vnútorný tras celého tela a nespavosť, netrpezlivosť. Okrem týchto problémov má polip v hrubom čreve, čaká na odpálenie, nie je to rakovina, našťastie. Ďalšie bolesť šije, krku a celková slabosť. Po mužovej smrti 2004 začala mať problémy so štítnou žľazou, tak jej ju vyoperovali. Na ukľudnenie je nejaká Mudr. predpísala Lexaurin 1,5mg ten brala celé roky, ale len polovičku denne, nikto ju neupozornil, čo je to zač. Problémy začali minulý rok v prejavoch, ako som písal, prešli sme všetky možné vyšetrenia, všetko ok. Zo zúfalstva sa pýtala na psychiatriu, prestala brať lexaurin, skúšala rôzne antidepresiva len krátkodobo, najdlhšie 2 mesiace, bez výsledkov skôr opačne, stav sa zhoršoval. Neznesie žiadne. Samozrejme sme skúšali aj bylinky, ľubovník, vrbovku tinkturu, ale to jej nerobilo dobre, skúšali sme doplniť B12 Injekčne, lebo užíva rovnako dlhé roky lomac na zahu a ten môže brániť vstrebavaniu zo stravy, okrem toho potom rozbor na kyselinu listovú, aktívnu B12 a homocystein, všetko v norme. Mierne má od začiatku problémov zdvihnitý cukor a hladinu bilirubinu, ale podľa lekárov je to ok. Stravuje sa relatívne zdravo, pestujeme si zeleninu a ovocie bez chem. trocha doma. Používa hlavne oliv olej, alebo masť. Strava je pestrá. Lieky berie - prestance tlak srdce, euthyrox štítna žľaza, rosucard na cholesterol, aspirin riedenie krvy, lomac zaha, cosopt kvapky očný tlak, hypromeloza umelé slzy občas. Na spanie užíva tinkturu valerianu od Vás cca 2 týždne, trocha pomáha na spanie a týždeň ženšen duo gold orig., ten zdá sa stabilizoval tlak, lebo ho mala v poslednej dobe vyšší. Teraz je to ok. Prosím Vás o pomoc a nájdenie vhodnej terapie. Ďakujem pekne za skorú odpoveď.
Dodkoo
250 2 11.4.2019
Pavol Machnič (admin)
12.4.2019 20:11

Dobrý deň, ak neužívala cedof T49, vyskúšajte ten a lipu P28. K nim raw probiotiká mood. Užívate podľa návodu na našej stránočke. Začne 1 tobolkou denne a až potom pridáva ďalšie. na stabilizovanie trávenia čagu koncentrát. Zarobí si kávovú lyžičku čagy do 2 dcl vody a vypije ráno, to isté urobí večer. Odporúčame ešte Ivan čaj. Zle jej je preto, že má veľa liekov, tie majú, žiaľ, množstvo vedľajších účinkov. Potom bola závislosť na lexaurin... Ženšen duo gold je výborný aj na slabosť. Valeriánu však môže 3 týždne, potom jej urobte týždeň pauzu a zase môže užívať. V pauze jej robte Ivan čaj, má upokojujúci účinok. Zatiaľ toľko a uvidíme, ako bude reagovať. Ozvite sa potom, ako sa cíti. Možno by bolo dobré, prehodnotiť užívanie toľkých liekov, len z toho jej musí byť zle. Ten lomac by mohla vysadiť, keďže ho môže nahradiť čagou, tiež na cholesterol existujú aj z prírodných produktov z ruskej medicíny chitosan, je to oveľa šetrnejšie... na cholesterol jej varte aj čajík z veroniky lekárskej. Na riedenie krvi sa využíva v prírodnej medicíne lieska, no to všetko treba vyskúšať... Prajeme veľa zdravia.

Dodkoo
13.4.2019 11:13
Ďakujem pekne za odpoveď, väčšinu z týchto produktov má už doma, tak skúsime postupne nasadzovať. Aj ked myslím, že Ivan čaj jej zvyšoval tlak, tak ten zatiaľ nie.