vitamín D - otázka

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na tetaniu. Priateľ ju má diagnostikovanú, bol na odbere krvi na vit. D - s výsledkom 48 ng/ml. Je táto hodnota postačujúca? Užíva doplnky výživy - magnézium, vápnik, vit. K2 a D. Kúpila som mu https://www.zdravysvet.sk/p/omega-3-hp-rybi-olej-natural-270-ml. Je možné ho dočasne užívať namiesto vitamínu D? Ďakujem pekne za odpoveď.
muranicova
127 1 3.12.2020
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
4.12.2020 0:11

Dobrý deň, ak nemá nízky tlak, tak pite denne Ivan čaj https://www.zdravysvet.sk/p/ivan-caj-z-kvetov-a-listov-vrbovky-uzkolistej je bez kofeinu,  upokojuje myseľ, stres a je antidepresívny. Upokojuje búšenie srdca. Ak by však mal nizky tlak, tak Ivan čaj ho ešte zníži a a to nie je dobré, takže ho odporúčame len ľuďom s normálnym alebo vyššim tlakom.

Túto kombináciu odporúčame doplniť unikátnymi probiotikami MOOD https://www.zdravysvet.sk/p/dr-formulated-probiotika-pre-zlepsenie-nalady-50-m , ktoré majú vplyv na tvorbu serotonínu, upokojujú rozrušený nervový systém.

Berú sa 2x denne 1 kapsula, ale začnite len s jednou kapsulou prvé dva dni a potom pridajte dávku na dve denne a sledujte, či je to lepšie s jednou alebo s dvomi kapsulami.

Zaroveň odporúčame tento chelatovaný horčík s mimoriadne vysokou vstrebateľnosťou https://www.zdravysvet.sk/p/rastlinne-magnezium-dr-formulated-198-4g-malina-citron, poprípade môžete horčík dodávať aj cez pokožku https://www.zdravysvet.sk/p/magneziovy-olej-200ml

Ostatné môže, tiež nahradiť vitamín D...

Prajeme veľa zdravia