Vnútorné napätie - prosba o radu

Dobrý deň! Podľa rád pani magistry Podhornej som začala užívať gemoterapeutiká, ktoré mi osobne odporučila. Chcela by som sa Vás, ako uznávanej bylinkárky spýtať, či možno tinktúry kombinovať s bylinkovými čajmi. Konkrétne mám na mysli čaje, ktoré sú odporúčané v knihách Psychotronická poradňa nielen pre chorých (vyšli dávnejšie). Každá čajovina obsahuje mnoho zložiek, napr. až 16 a má sa popíjať denne po dúškoch v objeme 1 liter. Neviem, či potom nie je tých bylín (v kombinácii s gemoterapeutikami) až príliš a či by to náhodou nemalo opačný efekt. Neviem, či to mám vyskúšať, chcela som tým len posilniť účinok, aby moje problémy odzneli čo najrýchlejšie. A čo riešim? Stavy vnútorného napätia, nepokoja, pocity stresu, úzkosti, ktoré sa prejavujú aj fyzicky, napr. búšením srdca, zvieraním hrude, žalúdka, slabosťou, pocitom, že dostanem závrat... Zaobstarala som si aj bylinný kúpeľ na uvoľnenie , tiež z firmy Nadeje. Prosím o odbornú radu, príp. Vaše ďalšie odporúčania. Ďakujem. Tinka
Martina
4007 4 19.2.2011
admin
22.2.2011 2:36
Dobrý deň,
bylinkové čaje sú vhodnou doplnkovou liečbou, mali by byť ale konzultované s odborníkom. Napíšte mi prosím, ktorý čaj ste si vybrali, mám uvedené publikácie a pozriem sa, resp. mi ich pošlite na e-mail aby to boli rýchlejšie.
Stavy vnútorného napätia je potrebné liečiť aj inak, nielen bylinkami. Doporučujem vám vyskúšať služby mojich kolegov (alebo moje, ak ste z Košíc) terapeutov, ktorí majú s touto problematikou bohaté skúsenosti. Obyčajne ide o nevyriešené psychické problémy, stres, traumy z detstva, nevhodné patrnerské spojemnia, hľadanie životnej cesty, prílišná náročnosť a zameranosť na výkon, neschopnosť relaxovať....to všetko vplýva na stav našeho organizmu a prejavuje sa fyzicky rôznymi ochoreniami a poruchami.
Vnútorná harmónia sa hľadá ťažko, ale nie je to nemožné. Bude potrebné zmeniť pohľad na svet a seba samého.
Držím palce. Veľa odvahy!
Martina
23.2.2011 2:45
Vážená pani magistra, veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Z knihy Psychotronická poradňa som si vybrala čaj zo strany 52 - diagnóza Depresia, strach, úzkosť. Radšej som ho zatiaľ vysadila. Okrem gemoterapeutík podľa pani Podhornej užívam Noni a Komplex B-vitamínov, chcela som zaradiť aj mumio. Absolvovala som tiež (22. 2. )biorezonančnú terapiu na prístroji Bicom, ale cítila som sa po nej (presnejšie na druhý deň veľmi čudne - hrozná slabosť). Podľa terapeuta to bola výborná reakcia - vraj došlo k uvoľňovaniu nahromadených toxínov z tela. Pre istotu mi dal jednu terapiu na harmonizáciu organizmu. Dúfam, že to pomôže. Neviem, či tá biorezonancia bola správna voľba. Nevedeli by ste k tomuto zaujať stanovisko? Dúfam tiež, že sa to "nebije" s gemoterapiou. Veľmi rada by som využila Vaše služby, ale som až z Prievidze. Ak by to bolo možné, bola by som Vám vďačná, keby ste mi odporučili nejakú ďalšiu vhodnú terapiu. Skúšam, čo sa dá, ale tiež neviem, či volím všetko správne. A ešte jedna otázka: Aký máte názor na prípravok Matuzalem? Ospravedlňujem sa za dlhý príspevok a nesmierne ďakujem za Váš čas a ochotu pomáhať. S pozdravom Tinka
admin
25.2.2011 4:47
Dobrý deň,biorezonancia je výborná metóda a vrelo doporučujem pokračovať. Terapeut mal pravdu, po prvom sedení bývajú aj takéto reakcie. Gemmoterapia sa nebije s biorezonanciou, naopak, dobre sa to dopĺňa.
Matuzalem je naozaj unikátny výrobok, doporučujem ho všetkým svojim klientom - preventívne aj na liečenie akútnych ochorení, aj na stavy depresií, únavový syndróm, vnútorné tenzie...určite si ho nasaďte.
V Považskej Bystrici mám kolegov, ktorí by vás vzali na terapiu, alebo v Trenčíne. Napíšte, kde to máte bližšie.
Na všetko je liek, len sa nevzdávajte. Prajem krásny víkend.

Martina
26.2.2011 11:48
Dobrý deň! Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Prípravok Matuzalem si určite objednám. Prosím ešte o vyjadrenie k tomu čaju z knihy Psychotronická poradňa. A ešte k biorezonancii: Ani po 2. terapii zameranej na harmonizáciu účinkov 1. terapie som nepocítila zlepšenie, ba práve naopak, stavy, ktoré ma frustrujú sú ešte intenzívnejšie (búšenie srdca, slabosť, nepokoj, čudné pocity...). P. Podhorná (jej veľmi dôverujem) píše vo svojej brožúrke, že aj po nasadení gemoterapeutík môže dôsť k prechodnému zhoršeniu stavu. Ja ich však už užívam 11. deň. Môže to zhoršenie trvať tak dlho? Radíte mi pokračovať v ďalších sedeniach (biorezonančných), neviem, či mám, efekt je zatiaľ skôr opačný a navyše je to poriadne drahé (30 eur jedna terapia). Samozrejme, peniaze sú v prípade riešenia zdravotných problémov okrajové, ale v dnešnej dobe je ponuka alternatívnych terapií veľmi široká a laik sa v nej orientuje naozaj ťažko. Je možné, že niektorým to slúži len na biznis. Navrhli ste mi tiež nejakých terapeutov v Trenčíne alebo v Považskej Bystrici. Pre mňa by bol prijateľnejší asi Trenčín. O aký druh terapie, prosím, ide? Som vďačná za každú Vašu odpoveď a pomoc. Srdečne Vás pozdravujem.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní