Vysadenie antikoncepcie

Dobrý deň pani doktorka! Obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Vysadila som antikoncepciu po 5 rokoch užívania. Prvé 4 roky som užívala Novinette a zmenila som ho na Nuvaring, ktorý mi nesadol. Mala som z neho pocit závratov, výkyvy nálad . Teraz zhruba týždeň po vysadení mám občas ružový výtok a všeobecne sa cítim striedavo ako keby som stále mala menzes, občas mi zostane aj nevoľno ako keď som z hormonálkou začínala( prvá antikoncepcia - Cilest - po mesiaci som ju muselavysadiť, kôli vracaniu) Je možné že je moje telo iba v "šoku" a mám mu dať viacej času? Koľko môže takýto "prechod" trvať? Neviete mi prosím poradiť, či existujú nejaké preparáty na prírodnej báze, ktoré by mi pomohli sa dať do poriadku?
Ďakujem Vám veľmi pekne a prajem príjemný deň!
Marta
284 3 8.10.2009
admin
9.10.2009 5:02
Nuvaring patri k hormonalnej antikoncepcii s najnizsim mnozstvom hormonov, ktore sa dostavaju do tela pacientky, a preto po vysadeni organizmus potrebuje urcity cas, ked si ich doplni. Do mesiaca by Ste mali byt fit, dokonca mozete aj otehotniet.
Pekny den. Dr. Cubonova
iveta
17.10.2009 12:39
dobrý den pani doktorka.som rok po vysadení antikoncepcie-oktober.antikoncepciu som brala 12 rokov.poslednych 6 rokov-Lindynette 20.nemala som žiadne problémy.minulý rok sme sa rozhodli mať bábo.v novembri sa menzes nedostavil,až 10.12.potom každý mesiac,dokonca aj ovulácia bola.v apríli sme počas ovulácie mali sex a na druhý den nastalo silné krvácanie.pani doktorka mi dala lieky na zastavenie krvácania a hormonálny liek.krvácanie prestalo,dostavila sa riadnom termíne menštuácia.dalšie mesiace som brala hormonálny liek od 15dna-25dna.menzes bol v poriadku do jula.v auguste ovulácia nebola a menzes bol v podobe špinenia alebo veľmi slabého krvácania.nastali tlaky v prsníkoch,ich nárast.v septembri vysadenie hormonálny liek,v oktobri opať žiaden menzes.lekar mi robil testy,kde som mala zvýšené pečenové testy,pri ultrazvuku bolo zvýšené endometrium-robil sa počas menštruácie.počas tohto roka mám príznaky tehotenstva-točenie hlavy,napínanie na dávenie,prsia,ako balony.okrem toho mám nadváhu,ktoru teraz riešim.mám 36 rokov.poprosila by som Vás o radu,či sa cyklus dá prirodzene do poriadku,alebo treba niečo brať.dakujem veľmi pekne.
admin
18.10.2009 10:35
Myslim si , ze tento problem nie je mozne riesit jednou mojou odpovedou.Nemyslim si vsak, ze Vam tento problem sposobila hormonalna antikoncepcia, ale jednak Vas vek, kedy prestavaju pomaly fungovat vajecniky a dalej by bolo vhodne tiez vysetrit Vas hormonalny status. Treba vylucit ochorenie stitnej zlazy. Zdoverte sa Vasej lekarke! Na spravnu funkciu vajecnikov velmi dobre posobi vitamin E min. 400 mg kazdy den s jedlom. Bylinky Vam odporucia v bylinkarskej poradni.Pekny den Dr. Cubonova