Zhrubnutá mliečna žľaza

Už mesiac v kuse ma bolí prsník. Je to vlastne bolesť nad prsníkom a pod pazuchou. Som objednaná na sono, ale až v septembri. Presne pred rokom mi robili mamografiu a aj sono prsníkov. Podľa mamografie: Reziduálne zbytky žľazy bez patologických zmien. Podľa sono: fertilná žľaza centrolaterálne, v okrajových Q je primeraná tuková transformácia. Toto je mamografia a sono prsníka, ktorý ma bolí. Viem si nahmatať podlhovastú zhrubnutú žľazu cez pol prsníka. A práve ona ma bolí. Aj lekárka mi povedala, že to čo si viem nahmatať je zhrubnutá žľaza. Chcem sa spýtať, či táto zhrubnutá mliečna žľaza je vlastne hyperplázia prsníka, poprípade adenóza prsníka. Môže sa zhrubnutá žľaza zmeniť na rakovinu prsníka? Ďakujem za odpoveď.
Lenka 1973
145 3 15.8.2020
MUDr. Claudia Čuboňová (admin)
20.8.2020 9:02

Zavolajte si do centra, kde mate termin objednania, ze mate hrcku a bojite sa. Urcite Vam daju termin skor. Prijemny den! Dr.Cubonova

Kaja1991
25.8.2020 15:05
Pani Lenka, ako ste dopadli? Ja mam podobny problem. Nahmatala som si daco tvrdsie vypukle na okraji prsnika pri hrudnej kosti. Mam to od poslednej menstruacie, co uz je skoro mesiac. A cely mesiac ma aj pobolieval tento prsnik. Bola som s tym u lekara, ktory ma poslal na sono a vysledok sona je zhrubnuta mliecna zlaza. Lekar to dalej nijako neriesi. Vy ste ako postupila?
Kaja1991
25.8.2020 15:07
A tiez by ma zaujimalo ci zhrubnuta mliecna zlaza moze vies ku vzniku rakoviny prsnika.