Borelioza

Dobry den, chcela by som Vas len poziadat o radu ... zistili mi boreliozu, avsak podla mna dost neskoru, cca 2a pol roka. Nasadili mi 1x100mg denne Deoxymykoin (na 30dni), na zaklade pridruzenej infekcii HDC po 2 tyzdnoch neskor aj V-Penicilin 750mg 4xdenne, a Fragmin inj. - kvoli vyssej zrazanlivosti krvi(vrodeny trombofilny stav) a nalezu na peceni (fibrinove nalety). Zaludok hapruje, celkovo sa citim slaba a unavena, niekedy triaska, klby, hlava, svaly bolia viac, neviem, ci je to z liekov.Pravidelne ani penicilin nemozem uzivat, kvoli nevolnosti. Mozu sa tieto lieky kombinovat? Predpisane mi boli od obvodnej a od kardiologicky. Viete mi poradit, co by bolo dobre na moj stav? Hodnoty :
Bor.sp.IgM-Elisa pozit., Bor.sp.IgG Elisa ... negat.,
BOR.IgM 0,821 c.off 0,556
Dakujem.
Martina
1478 3 1.11.2009
asdasd (admin)
4.11.2009 6:43
Dobrý den, určitě lze s léky kombinovat, jedná se o doplněk stravy. Můžete současně užívat tyto výtažky:
topol T42, naděje T29, bělotrn T1 a dub P12. Jak doužíváte dub, tak vezmete místo něho olši P36 a pokračujete v užívání , po olši ještě jalovec P15 a doužívat postupně vše dokonce.
Martina
4.11.2009 11:48
Dakujem. Chcela by som sa vsak opytat, ci mozem topol nahradit niecim inym (kvoli hustej krvi) - nakolko ju topol zahustuje. Napr. Gotu-Kola, alebo nieco ine. Taktiez ma zaujima, ked si objednam to, co ste mi napisali, staci vlastne po jednej flasticke s tym, ze po T42,T29,T1,P12 - budem uz len uzivat P36, potom P15? alebo musim uzivat vsetky az do konca celej kury, tzn. az kym nedouzivam aj jalovecP15. To by znacilo, ze by som si mala objednat 3 flasticky z T42, T29, T1? Dakujem za odpoved.
admin
6.11.2009 6:16
Dobrý deň .
Najskôr k topoľu. Práve ten je výnimočný a vlastne nenahraditeľný pri doliečovaní boreliózy aj keď ďalšie výťažky tiež pôsobia proti boréliám. Dodržiavajte denný pitný režim. Topoľ je tu nenahraditeľný.

Ak sa pozriete aj do predchádzajúcich príspevkov týkajúcich sa boreliózy zistíte, že pani magistra každému človeku zostavuje kúru na mieru. Takže aj vám ju zostavila na mieru a preto by som nemenil zostavenú kúru.

Teraz potrebujete z každej fľaštičky len jednu a po skončení úžívania, alebo tesne pred skončením sa ozvite pani magistre a ona vám opäť poradí a podľa momentálneho zdravotného stavu naordinuje to čo eventuálne by bolo ešte potrebné.

Čo sa týka spôsobu užívania, aj na toto miesto nakopírujem časť textu z našej sekcie gemmoterapia (ak budete mať chvíľku, odporúčam si prečítať všetky informácie o gemmoterapii na https://www.zdravysvet.sk/gemmoterapia/ ), kde je aj odpoveď na vašu otázku, ale spôsob užívania vašej kúry radšej upresním.

Teda:
1. Všetko využívate až do konca.
2. T-čka užívate súčasne až do vtedy, pokiaľ sa vám neminú (dávkovanie T-čiek je presne určené na zadnej strane fľaštičky)
3. P-čka sa užívajú postupne (nie naraz ako bylinné výťažky) a v tom poradí ako máte napísane (tiež až do konca), tie sa vám budú míňať oveľa rýchlejšie. Ku všetkým T-čkam sa pridáva postupne vždy len jedno P-čko.

Takže ešte dopĺňam tie všeobecné informácie:

Na rôzne zdravotné problémy boli po dlhodobých skúsenostiach s pacientami zostavené kúry z tinktúr na rôzne zdravotné problémy. V kúrach sa nachádzajú výťažky /tinktúry/ bylinné, ktoré sú označené kódom ,,T" a dávkovanie majú určené na fľaštičkách /treba sa vždy držať aktuálneho dávkovania/.Ďalšie výťažky sú z púčikov ktoré sa označujú kódom ,,P" a dávkovanie sa stanovuje podľa hmotnosti toho kto výťažky užíva a to jedna kvapka na jeden kg hmotnosti rozdelených na dve alebo tri časti /príklad hmotnosť je 60 kg, to je 60 kvapiek na deň, túto dávku si rozdelíme na dve alebo tri dávky teda 20 kvapiek 3x denne alebo 30 kvapiek 2x denne/. Ďalšími produktmi sú bylinné výťažky ktoré sú obohatené o betaglukán a sú označené kódmi ,,TG" /bylinné výťažky s betaglukánom/ alebo ,,PG" /púčikové výťažky s betaglukánom/. Užívanie je vždy vyznačené na fľaštičke.

Tieto základné veci treba vedieť pre ďalší postup ako výťažky užívať v takzvaných kúrach, ktoré sú zložené z niekoľkých bylinných a púčikových výťažkov. Sú zoradené vždy najprv bylinné a potom púčikové. Bylinné sa môžu užívať súčasne /najviac 3 fľaštičky/ a k ním sa priradí jeden púčikový výťažok v poradí prvý v kúre vedľa bylinných. Väčšinou je to drenážny prostriedok brezy. Fľaštičky pretrepeme a dávkujeme jednu po druhej na lyžičku, dáme do úst chvíľu podržíme v ústach a prehltneme. V prípade že niekomu vadí prítomnosť liehu môže kvapky dávkovať na polievkovú lyžicu do vlažnej vody alebo čaju. Tak sa postupuje až do využívania fľaštičky. Čas užívania je pol hodinky pred jedlom alebo hodinku po jedle. S klasickými liekmi sa výťažky môžu užívať ale si treba nechať medzi užívaním výťažkov a liekov pol hodinky odstup. U citlivejších osôb môže byť dávkovanie podľa návodu moc silné, v týchto prípadoch treba dávkovanie znížiť na polovicu alebo zvoliť užívanie jednej fľaštičky za druhou.

Kúra väčšinou obsahuje najviac 6 fľaštičiek a končí sa využívaním všetkých postupne do konca. To znamená ak dôjde bylinný výťažok skôr ako doužívate všetky púčikové, pokračujete bez bylinných ďalej /alebo naopak/. Kúra je asi na 3-4 týždne užívania a po jej využítí je možné naviazať ďalšiu kúru, buď opakovane tú istú alebo naväzujúcu podľa aktuálneho zdravotného stavu. Je to vždy individuálne a pri dlhotrvajúcich ťažkostiach treba užívať čo najdlhšie a medzi kúrami robiť prestávky. Prestávka sa robí minimálne 14 dní po využívaní druhej kúry, ale pokiaľ nie sú závažné problémy odporúča sa urobiť prestávka väčšia.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní