Borelioza z roku 2022

Dobrý deň, minuly rok v auguste som chytila kliešťa a nakazila som sa boreliózou. Okrem pár dňovej horúčky a bolesti hlavy som nemala iné príznaky. Hneď ako mi potvrdili boreliózu z krvi, brala som ATB 20 dní Doxyhexal. Viem, že píšete že sa majú brať ATB aspoň 28 dní ale vtedy som sa riadila inštrukciami mojej obvodnej lekárky. Následne keďže som nemala žiadne príznaky, považovala som boreliózu za vyliečenú. Protilátky z krvi mám stále pozitívne. V júli tohto roku ma však postupne začali trápiť bolesti rúk, nôh, chrbta, kĺby, lakte, kolená, chodidlá.... Je to rôzne, sú to také pichavé bolesti, ktoré sa mi striedajú, každý deň ma bolí niečo iné... Bola som na infekčnom, ale tam mi povedali, že borelióza bola dostatočne preliečená a toto nie sú príznaky boreliózy. Aj keď mám stále pozitívne protilátky triedy IgM. Kúpila som si u Vás začiatkom augusta tinktúry B1, ešte mám Topoľ a Štetku, ostatné som už užila všetko. Zatiaľ nemám pocit, že by sa niečo zlepšilo. Mám pokračovať kúrou B2? Ďakujem
herkova.lujza@gmail.com
485 1 9.9.2023
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
12.9.2023 21:09

Dobrý deň, áno pokračujte kúrou B2. Ku kúre si nasaďte špeciálne raw probiotiká pre ženy. 

Odporúčam prečítať najskôr môj článok https://www.zdravysvet.sk/blog/lymska-borelioza-viete-ake-su-jej-priznaky-a-nasledky, aby ste pochopili komplexnosť liečby.

Môj bylinkový protokol pri borelióze odporúčam kombinovať s antb., napr.  Minostad (účinná látka Minocyklín) 200mg 1x denne (ten sa dá zohnať len v Rakúsku, ale vie ho aj slovenský lekár predpísať), je najlepší , najsilnejší a bez problemov ho ľudia znášajú (alebo Doxyhexal 1x denne 200mg – ten je však pomerne zle znášaný), taktiež dobré výsledky sú pri Augmentine 3x625mg alebo V-Penicilíne. Dobrá je aj intravenózna liečba na infektologickom oddelení, tá najmenej zaťažuje organizmus. Azitromycín (summamed) a makrolidové antb sú ako prvovoľbové antb. málo účinné a preto ich neodporúčam. Minimálna doba užívania je 28 dní. Toto je dôležité dodržať. 

 

  1. Odporúčam užívať tento mega b komplex https://www.zdravysvet.sk/p/lipozomalny-vitamin-mega-b-komplex-forte - je najsilnejší na trhu a budete lepšie znášať antibiotiká
  2. Pite denne https://www.zdravysvet.sk/p/manjishta-himalajsky-caj-100g
  3. Počas celej liečby odporúčam užívať tento vitamínový komplex -  vitamín C + Zn +D3 https://www.zdravysvet.sk/p/lipozomalny-vitamin-c-zinok-d3  – je lipozomálny a tým pádom má mimoriadne vysokú vstrebateľnosť.
  4. Na problémy s trávením (môžu nastať pri antb. liečbe preto je dobre mať tento koncentrát doma), treba užívať Čaga koncentrát – nie podľa návodu, ale 2-3x denne polovicu kávovej lyžičku extraktu do 2 deci vody a vypiť nalačno https://www.zdravysvet.sk/p/caga-koncentrat-100
  5. Pri bolestiach, nespavosti, alebo pri krízach, úzkostiach – v prípade že sú - odporúčam tento cbd olej https://www.zdravysvet.sk/p/500mg-cbd-olej-full-spectrum-10ml  , 6 až 12 kvapiek pod jazyk aspoň minútku a potom prehltnúť. Treba vyskúšať na sebe koľko kvapiek stačí pri bolesti alebo na spánok. Užívať môžete aj 3 x denne.

Celý môj základný protokol pri chronickej borelióze sú bylinkové kúry B1+B2+B3+B4=Bmax. Kombinovanie ďalších mne neznámych výživových doplnkov a detoxikačných kúr neodporúčam, môžu byť kontraproduktívne a môžu narušiť proces liečby.

Pekný deň

98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní