Dieťa s centrálnou kooordinačnou poruchou, rečová bariéra, centrálna tonusová porucha

Môj 2 ročný syn má oneskorený psychomotorický vývoj, vo svojom veku ešte stále nerozpráva (tým myslím VôBEC, žiadne ba, ma, pa, to a pod, ale okrem "mamam" vôbec nič), ťažko vyjadruje svoje potreby. Chodí len za ruky, začal veľmi neskoro. Celkovo má tonusovú poruchu, t.j. niektoré svalstvo tuhé, iné zas ochabnuté. Od veku 5 mes. cvičíme Vojtovu metódu, po ktorej sa tonus trochu zlepšil.
Veľmi rada by som u synčeka "zlepšila" mentálnu stránku. On je rozumný, rozumie všetko, čo mu povieme, len v tých psychomotorických činnostiach je za svojimi rovesníkmi výrazne pozadu. A to, že nerozpráva a my s manželom častokrát len hádame, čo nám náš syn tým dôrazným "mamam!" chce naznačiť. :-(
Je veľmi citlivý a veľmi vnímavý na energie - pozitívne aj negatívne. Tiež veľmi na mne ako matke lipne a ťažko znáša odlúčenie odo mňa.
Ja som teraz tehotná a obávam sa, ako to bude, keď na svet príde súrodenec (v apríli 2012).
Môj chlapček má tiež poruchu v "DNA-vzorci", chýba mu chromozóm Y, resp. jeho časť. Napriek tomu je to, našťastie, chlapček se vším všudy, aj hormonálne je v poriadku.
Je toho oveľa viac, ale to by som musela písať 10-stranové litánie...
Čo by ste mi pre synčeka odporúčali? Roztok alebo tbl? Ktorú "verziu"?
Môžem Matuzalem aj ja, keď som tehotná?

Ďakujem vopred za odpoveď.
Pavla
Pavla
2925 1 13.9.2011
admin
17.9.2011 9:14
Dobrý deň,
legislatívne zatiaľ nie je schválené užívanie Matuzalemu pre deti a tehotné ženy, aj keď sa nepredpokladajú kontraindikácie, preto Vám momentálne nemôžeme odporučiť užívanie Matuzalemu pre Vaše dieťa ani pre Vás. Je to čisto len na Vašom rozhodnutí.
Skúste skonzultovať problém s pani Podhornou na našej stránke v poradni gemmoterapie.
S pozdravom a prianím všetkého len najlepšieho praje D. M.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní