ekzém

Dobrý deň, ja mám problém s ekzémom na rukách už niekoľko rokov.Kedysi sa mi robili na rukách vriedky, ktoré svrbeli a po rozškriabaní mokvali. Teraz mám však ruky veľmi suché až mi praskajú do krvi.A hrozne to svrbí.Stav sa mi zhroší hlavne v zime a keď manipulujem so zeleninou alebo ovocím, a tiež pri umývaní rúk.Vyskúšala som už rôzne maste od kožných lekárov, no zakaždým sa problém vráti. A raz za čas sa mi objavia vyrážky (nie akné) na tvári a krku,ktoré veľmi svrbia.Bola by som veľmi rada keby ste mi poradili. Ďakujem
Dominika
1209 3 23.3.2010
admin
12.2.2010 9:39
Problémy na koži ukazujú na problémy vnútorných orgánov. Masťami sa môže na čas zmierniť ochorenie, ale neodstráni sa. Je potrebné zamerať sa na príčinu ochorenia.Ak je narušená vnútorná rovnováha, telo sa zbavuje jedov a odpadových látok cez pokožku.V prvom rade doporučujem detoxikáciu - očistu tela od nánosov, škodlivých látok a toxínov zeleným ílom, čajmi:Detoxozen, Prečisťujúci bylinný čaj (Čajovňa dobých ľudí), sladovka hladkoplodá, nechtík lekársky, lopúch plstnatý, cesnak medvedí. Upraviť stravu(bez bieleho cukru, bielej múky, mäsa,údenín, konzerv...).Suchá a popraskaná koža napovedá o probléme s disfunkciou pečene - po detoxikácii (3-4týždne) - piť "pečeňové" čaje: ostropestrec mariánsky, benedikt lekársky, nechtík, vachta trojlistá, smil piesočný.
Dodať telu zinok, vitamín A, meď a železo. Zaradiť do jedálnička krúpy.
Používať oleje - konopný, z kukuričných klíčkov, palmový...masti bylinkové - nechtík,aloe, rakytník.
Ozvite sa ako pokračuje liečba. Držím palce.
Dominika
6.3.2010 9:17
Dobrý deň, liečbu som začala detoxikačným čajom, potom čajom uniderm, používam konopný olej a štorbylinnu mast, pridala som do jedálnička špaldu... no napriek tomu sa mi stav zhoršil.Na začiatku liečby mi ekzém začal ustupovať, ale potom sa to zhoršilo. Ruky ma veľmi svrbia a rozškriabaní sa mi tvoria chrasty a praskliny.Chcela by som sa spýtať , ako často mám čaj piť, prípadne ako často krémovať ruky. Veľmi pekne ďakujem. Domi
admin
23.3.2010 3:27
Dobrý deň, čaje doporučujem piť podľa predchádzajúcich odporúčaní. Liečba je dlhodobá, pretože musíte očistiť vnútorné orgány, hlavne pečeň. Nenapísali ste, či ste upravili stravu. Je veľmi dôležité, aby ste si strážili jedálniček. Na obklady skúste Francúzsky zelený íl ultrajemný (je tam návod na použitie, po skončení aplikácie naneste masť, skúste na báze aloe vera) vnútorne Francúzsky zlený íl EPAM, ďalej Chlorelu a bylinnú kúru K46 na očistu organizmu.
Reakcia organizmu na liečbu je vo väčšine prípadov taká, že stav sa na krátky čas zhorší, je to dobrý znak toho, že liečba zaberá. Voláme to reverz, lebo organizmus sa preorientováva na iný "chod". Pomohli by vám aj terapie reiki.
Držím palce, ozvite sa priebežna ako sa máte.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní