epilepsia u psa

Dobrý deň,možte mi poradiť,čo by bolo najlepšie pre psíka,ktorý máva epileptické záchvaty?Má 7 rokov a pred mesiacom dostal prvý záchvat,včera další.Je dezorientovaný,bojí sa a zadné nohy ťahá za sebou,nechce moc žrať,asi sa bojí,že to naňho zase príde.Pri záchvate mu ide pena z huby,má krče a chveje sa.Chcela by som ho liečiť prírodnou cestou.Dá sa to?Dakujem za skorú odpoved.Maja.
Mária
4852 4 2.11.2010
admin
7.11.2010 1:02
Dobrý deň.
Určite by bolo dobre, keby sa na neho pozrel veterinár. Treba sa pozrieť, prečo začali tieto záchvaty, či niečo netlačí na mozgové centrá, keďže sa tento problém vyskytol až teraz, v takomto veku. Treba zistiť, či je to epilepsia, alebo sú tie záchvaty len dôsledkom niečoho iného. Preto bez presnejšej diagnózy, je len ťažko poradiť Vášmu psíkovi. P.M.
Mária
7.11.2010 6:02
Dakujem za odpoved,veterinár mu odobral krv,tá je v poriadku,tak usúdil,že je to epilepsia vychádzajúca z hlavy,pri ktorej nevedia určiť príčinu,tak jej predpísal lieky,ktoré má užívať do konca života.
admin
10.11.2010 12:21
Môžete vyskúšať okrem liekov pre psíka aj bylinné tinktúry - gemmoterapiu, ktoré sa podávajú ľuďom pri epilepsii a to konkrétne zmes Epistop T8, ktorý doplňte o Javor poľný P17. Zvieratká ešte lepšie reagujú na bylinky ako ľudia. Sú to bylinné výťažky v alkohole. Aj keď sa neodporúča pri epilepsii alkohol, jeho množstvo je naozaj tak minimálne, že sa nemusíte obávať. Tinktúrky pridajte psíkovi do malého množstva vody, aby ju všetku vypil. Tých pár kvapiek tam ani neucíti. P.M.
Mária
12.11.2010 4:24
Dakujem za odpoved,kedže som hladala tiež prírodnú cestu,tak som zatial našla Bachové esencie,tak som ich dala namiešať,uvidíme,čo to spraví,ak bude treba,tak potom použijem,čo ste mi poradili.Pevne verím,že jej bylinky pomôžu,kedže aj ja sa teraz nimi zaoberám.Ešte raz dakujem za radu,pekný deň prajem.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní