Klimakterium

Prajem pekný deň.MAm 52 rokov a prechadzam obdobim klimakteria.Minuly rok mi začal štrajkovať menzes.v aprili vynechal na 3 mesiace, potom nasledovala kyretaž pre silne krvacnie.V oktobri oäť vynechanie, robeny horm. ptofil, kde zistena nizka hladina progesteronu. Na vyvolanie mi lekar dal Duphaston, ktorý som brala pol roka, počas uživania som mala časte špinenie, menzes pri uživani bola slabšej intenzity. Teraz opäť 2 tyždňove meškanie. Včera som bola u lekara, tak mi povedal, že menopauza to ešte nie je, robil mi horm. profil,FSH- 12 ,ale zase ten nizky progesteron, vyška sliznice 11mm. Pichol mi na vyvolanie Agolutin, aby sliznice maternice veľmi nenarastla a nemusela byť znova kyretaž.U mňa je problem ten nizky progesteron a v prevahe je estrogen, ktorý tvori vyšiu sliznicu maternice.Chcela by som sa prikolniť skor k bylinnej liečbe.Čo by ste mi prosim poradili v mojom pripade,aby sa ta sliznica nadmerne netvorila a vyhla som sa silnemu krvacanie a kyretaži?Mam aj myom 2,3 cm, ktorý mam už 16 rokov v sledovani, veľkosť sa nemeni.Čitala som o tinkture Femina T9, bola by pre mňa vhodna? Ďakujem Vam za odpoveď.
Iveta
254 2 29.4.2020
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
29.4.2020 10:58

Dobrý deň, vaše silné krvácanie súvisí s myómom. Práve pri myómoch ženy silno krvácajú a tiež ho môže spôsobiť aj bylinná liečba. Odporúčam vyskúšať užívať feminu T9, jarabinu vtáčiu T15, archangeliku T0 a čiernu ríbezľu-malinu P10. S hodinovým odstupom od týchto tinktúr repík P32. Kúru si využívajte 2-krát za sebou bez prestávky. Ak by ste silno krvácali urobte si čajovinu nechtík, hluchavka, myší chvost, alchemilka a pastierska kapsička. Z každej byliny dajte rovnaký diel, lúhujte 10 minút a popíjajte počas dňa.V čase krvácania pridajte k nechtíku sladké drievko T22.  Potom sa nám ozvite, ako sa cítite. Prajem veľa zdravia.

iveta6868@azet.sk
17.5.2020 12:55
Ďakujem veľmi pekne za cenne rady. Určite tu kuru vyskušam, len sa chcem opytať tieto tinktury obsahuju fytoestrogeny, Ja mam svoje vlastne estrogeny hladiny vysoke a nizky progesteron. Nemožu tieto tinktury sposobiť ešte vzrast estrogenov? Ja by som skor potrebovala, aby tieto estrogeny klesli a nesposobovali mi nadmerne a dlhe krvacanie.Na odporučanie lekara som uživala Fytofem tabl. , su to tiež prirodne estrogeny a musela som ich vysadiť, lebo som mala špinenie. lekat mi stale tvrdi, že u mňa tieto problemy nesposobuju myomy, ale hormonalna nerovnovaha.ďakujem veľmi pekne za odpoveď.