Menštruácia

Dobrý deň pani doktorka.Píšem za svoju 24 ročnú dcéru. Menštruáciu dostala ako 14 ročná. V tej dobe to bolo ako tak v poriadku, neskôr začali problémy s vynechávaním menštruácie. Teraz to došlo tak ďaleko, že bez tabletiek /antikoncepcie/, alebo injekcií vôbec nedostane menštruáciu.Antikoncepciu však odmieta užívať. Bola vyšetrená na endokrinológií - zo začiatku hodnoty štítnej žľazy znížené,užívala Euthyrox veľmi malé dávky. Teraz je štítna žľaza v poriadku. Mala vyšetrený hypotalamus, boli urobené genetické testy, vyšetrená na celiakiu - všetko v poriadku. Pri vyšetrení krvi na hormóny má veľmi znížené hodnoty estrogenov. Taktiež ultrazvukové vyšetrenie nepoukazuje na polycystické vaječníky.Dcéra študovala ťažkú vysokú školu a v tom čase ale ešte aj skôr na gymnáziu dosť schudla. Žije zdravým životným štýlom. Antikoncepciu odmieta užívať už aj z dôvodu, že sa jej vytvárajú na nohách dosť viditeľné cievy.
Jej gynekologička aj endokrinologička nevedia ako majú ďalej postupovať aby navrátili späť menštruačný cyklus. Doslova sa obidve vyjadrujú že "neviem čo s Vami". Pre mňa ako matku je to nevýslovne bolestné, keď vidím svoju dcéru sa takto trápiť. Povedala mi, že už sa zmierila aj s tým, že nikdy deti mať nebude. Ale vidím na nej už aj zmeny, ktoré prináša nedostatok estrogénov. Pri denzitometrickom vyšetrení mala osteopéniu. Je z toho všetkého veľmi smutná. Vyzerá to tak, že jej nikto nevie pomôcť.
Dá sa to ešte napraviť bylinnými prípravkami? Ako som už písala dcéra sa stravuje veľmi zdravo - nie je vegerariánka, dopraje si aj mäso, ale asi len 1x za týždeň aj to kuracie. Inač je to len zelenina, ovocie, mliečne výrobky. Krvný obraz má v poriadku, okrem ľahko znížených bielych krviniek. Teraz v poslednom období sa jej začali zapaľovať a opúchať posledné články prstov na rukách. Zápalové hodnoty v krvi sú v poriadku.
Niekedy, keď sú ruky pokojné , bez začervenania dá sa vidieť na jednom-dvoch prstoch malá bodka ako keby uštípnutie /čo však uštipnutie nie je/ a dcéra hovorí, že ju to veľmi štípe.
Jej ruky prichádzajú do kontaktu s peniazmi - neviem, nemôže to byť nejaká kontaktná alergia.
Prosím o Vašu radu. V prvom rade ma však trápi jej menštruácia.
Vopred ďakujem
Olívia
Magdaléna
1369 1 2.11.2010
asdasd (admin)
7.11.2010 12:37
Dobrý den paní Olívie, pro vaši dceru doporučuji pro začátek užívat současně bylínné výtažky Ptačí jeřáb T15, Gotu-kola T10, měsíček T26 a pupenový výtažek Dub P12. Jak doužívá dub, vezme další pupenový výtažek černý rybíz-maliník P10 a pokračuje dál v užívání s ptačím jeřábem, gotu-kolou, měsíčkem (pokud dojdou tak bez nich). Po využití černého rybízu-maliníku vezme ještě nakonec aronii P11 a doužívat vše. Po využití poslední lahvičky je dobré v užívání určitě pokračovat, bude to chtít hlavně čas. Může celou kúru znovu zopakovat nebo napište a kúru další pro ni vyberu. Hodně zdraví a nashledanou Mgr.J.Podhorná
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní