Menštruácia

Dobrý deň pani doktorka.Píšem za svoju 24 ročnú dcéru. Menštruáciu dostala ako 14 ročná. V tej dobe to bolo ako tak v poriadku, neskôr začali problémy s vynechávaním menštruácie. Teraz to došlo tak ďaleko, že bez tabletiek /antikoncepcie/, alebo injekcií vôbec nedostane menštruáciu.Antikoncepciu však odmieta užívať. Bola vyšetrená na endokrinológií - zo začiatku hodnoty štítnej žľazy znížené,užívala Euthyrox veľmi malé dávky. Teraz je štítna žľaza v poriadku. Mala vyšetrený hypotalamus, boli urobené genetické testy, vyšetrená na celiakiu - všetko v poriadku. Pri vyšetrení krvi na hormóny má veľmi znížené hodnoty estrogenov. Taktiež ultrazvukové vyšetrenie nepoukazuje na polycystické vaječníky.Dcéra študovala ťažkú vysokú školu a v tom čase ale ešte aj skôr na gymnáziu dosť schudla. Žije zdravým životným štýlom. Antikoncepciu odmieta užívať už aj z dôvodu, že sa jej vytvárajú na nohách dosť viditeľné cievy.
Jej gynekologička aj endokrinologička nevedia ako majú ďalej postupovať aby navrátili späť menštruačný cyklus. Doslova sa obidve vyjadrujú že "neviem čo s Vami". Pre mňa ako matku je to nevýslovne bolestné, keď vidím svoju dcéru sa takto trápiť. Povedala mi, že už sa zmierila aj s tým, že nikdy deti mať nebude. Ale vidím na nej už aj zmeny, ktoré prináša nedostatok estrogénov. Pri denzitometrickom vyšetrení mala osteopéniu. Je z toho všetkého veľmi smutná. Vyzerá to tak, že jej nikto nevie pomôcť.
Dá sa to ešte napraviť bylinnými prípravkami? Ako som už písala dcéra sa stravuje veľmi zdravo - nie je vegerariánka, dopraje si aj mäso, ale asi len 1x za týždeň aj to kuracie. Inač je to len zelenina, ovocie, mliečne výrobky. Krvný obraz má v poriadku, okrem ľahko znížených bielych krviniek. Teraz v poslednom období sa jej začali zapaľovať a opúchať posledné články prstov na rukách. Zápalové hodnoty v krvi sú v poriadku.
Niekedy, keď sú ruky pokojné , bez začervenania dá sa vidieť na jednom-dvoch prstoch malá bodka ako keby uštípnutie /čo však uštipnutie nie je/ a dcéra hovorí, že ju to veľmi štípe.
Jej ruky prichádzajú do kontaktu s peniazmi - neviem, nemôže to byť nejaká kontaktná alergia.
Prosím o Vašu radu. V prvom rade ma však trápi jej menštruácia.
Vopred ďakujem
Olívia

Ďakujem
Olívia
Magdaléna
1928 1 2.11.2010
admin
21.11.2010 6:45
Dobrý deň, je ťažké takto na diaľku radiť v takomto komplikovanom prípade. V prvom rade je potrebné sa zamerať na odhalenie skutočnej príčiny problémov vašej dcéry, ktoré sú v duchovnej oblasti,resp. v jej psychike. Poruchy menštruačného cyklu signalizujú, že sa žena nestotožňuje so svojou úlohou ženy, kladie si prekážky /škola, kariéra, práca.../, odsúva seba ako ženu na vedľajšiu koľaj a pod. Nepoznám osobnosť vašej dcéry, ale doporučila by som skúseného terapeuta, ktorý by s ňou dlhodobejšie pracoval. Kontaktujte prosím majiteľa www.zdravysvet Pavla Machniča, on vám určite v tomto poradí.
Gynekologické bylinky a byliny na doplnenie estrogénov : vitex jahňací, alchemilka žltozelená, šalvia lekárska, rebríček, hluchavka, nechtík, rozmarín, zlatobyľ, nátržník husí, archangelika lekárska, chmeľ.
Na úpravu menštruácie: rovnaké diely pamajoránu, rebríčka, alchemilky, lastovičníka, vňate petržlenu. Dve polievkové lyžice zaliať 250 ml vriacej vody, piť 3 x denne.
Alebo: rovnaké diely ruty, rozmarínu, ľubovníka, rebríčka, môžeme pridať tinktúru z arniky.
Kúra z tinktúr K04 Gynekologická - objednať v e-shope www.zdravysvet.sk
Na všetky problémy existuje riešenia a na každú chorobu existuje liek.
Držím vám palce.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní