nadmerné ochlpenie

Dobry den,prosila by som Vas o radu v lieceni nadmerneho ochlpenia,ktore ma trapi uz niekolko rokov.Okrem mierneho akne nemam ziadne ine zdravotne problemy,netusim kde by mohol byt problem a tradicne liecenie hormónmi odmietam. Za radu vopred dakujem. Ada
Andrea
4095 2 21.10.2010
admin
16.11.2010 6:41
Dobrý deň, z duchovného hľadiska hirzutizmus hovorí o potlačení mužskej stránky, ktorá sa cez kožu ohlasuje a núti svojho nositeľa, aby rozvinul svoj mužský pól. Ak sa mužské vlastnosti nerozvinú na duchovno-duševnej úrovni, prejavia sa na fyzickej. Učebná úloha nespočíva v boji proti mužskému prvku, ale naopak, v jeho uskutočnení vo vlastnom živote. Žena sa má naučiť byť neústupná, zarputilá, schopná odporu, má dokázať "naježiť sa", ukázať svoje ostne. Hirzutus=ostnatý, ježatý. Nejde len o povrchné konštatovanie - veď je si zo všetkým poradím, som silná, zvládam predsa všetko - musí to vychádzať z najhlbšieho vnútra, musí to byť súčasťou osobnosti.
Ak lekári (gynekológ, endokrinológ) nezistili príčinu ochorenia, je dobré využiť všetko, čo ponúka alternatívna medicína: homeopatiu, gemmoterapiu ( Kúra 05 - Posilnenie gynekologických orgánov, alebo: Breza a Ríbezľa-Ostružina-Malina).
Z bylín, ktoré dodávajú telu ženské fytohormóny: Chmeľ, topoľovka ružová, kručinka farbiarska, karbinec európsky, vitex jahňací, netýkavka malokvetá, ďatelina, tiež hrach, rebarbora a výborná je aj včelia materská kašička.
Doporučujem preparáty z vitexu jahňacieho, čaj : 2 diely chmeľu, 2 diely topoľovky, 1 diel kručinky farbiarskej, 1 diel alchemilky žltozelenej, 1 diel rebríčka.
Vlasta
2.12.2010 5:40
Dobrý deň,mam 61 rokov a 5 rokov mi vyrastajú tvrdé chĺpky pod nosom a na brade. Pred troma rokmi som brala 3mesiace hormonálny liek a 1 rok Carbimazol.Prosím vás existuje pre mňa bylinná léčba? Ďakujem za odpoveď.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní