Opakujúci sa suchý kašeľ a chlamýdie

Dobrý deň p. Podhorná a p. Machničová,
opäť sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc. Mám 6-ročného syna, ktorý navštevuje škôlku. Každé 2-3 týždne ochorie. Začne sucho dráždivo kašľať (niekedy až tak, že zvracia), nie vždy má soplík (keď má, tak po pár dňoch je zelený), teploty ojedinele. Snažím sa mu najskôr nasadiť prírodnú liečbu, ale doteraz som nenašla to správne, čo by mu zabralo. Boli sme už aj u alergológa, zatiaľ mu z krvi nebola zistená žiadna alergia (ešte by alergológ mal robiť testy na ruke), celková imunita vychádza v poriadku, na bunkovej úrovni sú však 2 hraničné hodnoty. Z výteru z hrdla mu vyšiel beta-hemolytický streptokok skupiny A. Samozrejme mu lekár predpísal antibiotiká (penicilín), výsledok kontrolného výteru ešte neviem. Na začiatku roka ste mu zostavili kúru – plamienka T35, čierna ríbezľa-kalina-rozmarín P8. Žiaľ, bez výraznejšej zmeny. Začiatkom tohto roka prekonal aj zápal pľúc. V lete mal zlomenú kľúčnu kosť, absolvovali sme viacej rőntgenov - bolo by možné ho vašimi bylinkami aj detoxikovať (príp. iným spôsobom)? Mohol by popri kúre užívať aj niektorú zo zelených potravín (napr.Kamut príp. iné) alebo huby alebo matuzalem? Trvá to už štvrtý rok – pokiaľ nechodil do škôlky, bol zdravý, objavil sa sopel+kašeľ, ktorý sme však zvládli bez komplikácií.
Podobne ako synovi, aj mne ste zostavolali kúru – chlamysan SV2, topoľ T42, ofenz T51, femina T9 a čierna ríbezľa-kalina-roznarín P8. Kúru som opakovala 2x, po každej som tiež užívala huby Ganoderma RG30. Zlepšenie nastalo, ale teraz od septembra sa mi príznaky objavili späť – každé 2-3 týždne sa vracia kašeľ, vykašliavam zelené hlieny, najhoršie je to ráno. Na jar 2011 mi boli vytestované chlamýdie a mykoplazmy, antibiotiká som zatiaľ neužívala. Je v tomto prípade potrebné ich užívanie? Keďže som kojila, tak som ich nebrala. Z gynekologického hľadiska mám problém s kandidou, gynekológ vie predpísať len vaginálne čípky, ktoré pomôžu asi tak na 2 týždne (čo mi problém nerieši, takže ich neberiem). Hlavne kvôli energii som si kúpila kamut kapsule, užívam 3 každé ráno. Kolotoč chorôb je vyčerpávajúci. Prosím Vás o radu, čo ďalej.
Bola by vhodná aj komplexná terapia u p. Machničovej? Mohli by ste mi aspoň stručne napísať ako to prebieha a možno aká je cena?
Veľmi pekne vám ďakujem za radu. Prajem vám všetko dobré, nech sa vám i naďalej darí vo vašej práci. Iveta
Iveta
2015 1 28.11.2014
admin
2.12.2014 7:02
Dobrý den, doporučuji žampion T45 + lichořeřišnici T21.
Z každé lahvičky 5 kapek 3x denně nakapat do vlažné vody či čaje cca 20 ml a nechat chvíli odstát, aby vyprchal obsažený líh. Užívat 3 týdny v kuse, pak týden pauza a pak se může znovu nasadit.

Pro Vás chlamysan SV2, topol T42, eleuterokok T6, grep (25 ml) T11, měsíček P32
Jako doplněk ke kúře by byl vhodný grepový olej na výtěry pochvy či se dá nakapat na noc na tampón a zavést.

Hodně zdraví přeje Mgr. J. Podhorná
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní