problémy po kyretáži?

Dobrý deň. Mám 30 rokov a po prvom dieťati mi na ročnej prehliadke vyšlo pri cytologickom vyšetrení HPV III. Bola som kvôli tomu na kyretáži, výsledky z histológie boli v poriadku. Upozornili ma, že sa mi posunie cyklus. Prvý po zákroku sa mi neposunul, ale až druhý. Teraz som začala brať Yadine antikoncepciu, brala som ju už aj pred pôrodom a po ňom a nemala som žiadne problémy. Kvôli spomínanej kyretáži som ju mala na dva mesiace vysadenú. Posledné dva dýždne mám také "špinenie"(je to krvácanie, ale také veľmi slabé), asi začalo po pohlavnom styku. Bolo mi povedané, že môžem mať nadmerne prekrvený materničný čípok. Čo to znamená a čo sa s tým robí? Prípadne môže to byť reakcia na antikoncepciu? Nič ma nebolí. Ďakujem za odpoveď.
Jana
135 1 24.11.2009
admin
28.11.2009 8:15
AK Ste zacala uzivat hormon. antikoncepciu a mate problem s prienikovym krvacanim, staci na 3 dni zobrat 2x1 tabletku denne a potom znova 1 x denne. Vacsinou ide o prienikove krvacanie, ktore moze byt sposobene, ze sa Vam v crevach malo zrezorbovala tabletka . Ak sa to bude opakovat aj 3. mesiac uzivania hormonalnej antikoncepcie, zmente ju. Pekny den dr. Cubonova