Symetricka seropozitivna polyartritida

Dobrý deň, Bola mi diagnostikovana reumatoidna artritida. Lekár mi predpísal liek Plaquenil (200). Chcela by som poradiť aj niečo na prírodnej báze. Momentálne mám problém s opuchom malých klbov na prstoch rúk. Ruky sú stuhnuté. Tiež cítim aj bolesť v kĺboch . Šľachy na rukach sú tiež mierne opuchnuté. Ďakujem za poranenie.
andrea.francistyova@gmail.com
131 1 8.4.2024
Pavol Machnič (admin)
9.4.2024 14:49

Dobrý deň,

čo sa týka prírodnej liečby reumatoidnej artritídy, odporúčam vnútorne bylinkovú kúru, a to: jelša P36 spolu s topoľom T42 + túžobníkom brestovým T56 + židovskou čerešňou T47. Počas dňa popíjať himalájsky čaj slesaka (dlhodobo). Vhodné je užívať aj túto kĺbovú výživu https://www.zdravysvet.sk/p/lipozomalna-klbova-vyziva , je lipozomálna,  tým pádom má mimoriadne vysokú vstrebateľnosť a obsahuje protizápalovú zložku, ktorá pomáha redukovať zápal v kĺboch. Odporúčam na začiatku liečby užívať aspoň dva-tri mesiace, aby sa kĺby zregenerovali.

Čo sa týka tinktúr, odporúčam využívať z každého aspoň dve fľaštičky (T47 stačí jedna) a následne je dobré brať aj preventívnu, pokračovaciu liečbu, keďže pri reumatoidnej artritíde je potrebné podávať liečbu dlhodobo. Všeobecne na dlhodobú liečbu liečbu následne po tejto kúre podľa aktuálneho stavu odporúčam Lipozomálny kurkumín https://www.zdravysvet.sk/p/lipozomalny-kurkumin spolu s čajom slesaka a Túžobníkom brestovým. Kĺbovka aspoň raz za štvrť roka. Zvonku robiť obklady postihnutých častí svalov a kĺbov tujovým olejom https://www.zdravysvet.sk/p/olej-tujovy-500-ml  +  natriete https://www.zdravysvet.sk/p/sustarad-krem-150ml Natretú časť obalíte potravinárskou fóliu a necháte pôsobiť aspoň pól hodiny, ale kľudne aj hodinu denne.

Pri silných bolestiach odporúčam tento cbd olej https://www.zdravysvet.sk/p/500mg-cbd-olej-full-spectrum-10ml  , 12 až 15 kvapiek pod jazyk aspoň minútku a potom prehltnúť. Treba vyskúšať na sebe koľko kvapiek stačí pri bolesti . Užívať môžete aj 3 x denne.

Pekný deň

 

98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní