zvýšené d-dimery

Dobrý deň,
chcela by som poznať Váš názor pani doktorka. Mám jednu 8 ročnú zdravú dcérku.. žiaľ v rozmedzí posledných 5 rokoch som mala 2-krát spontánny potrat. Som hematologický pacient už 15 rokov - hustá krv - nešpecifické trombofílne ochorenie. Moje d-dimery sú okolo 800 - už osem rokov - kedže pred tým sa mi táto hodnota nekontrolovala. Mám všetky vyšetrenia v norme... krvný obraz je super, žiadne vysoké CRP, ani ASLO.... nič zvýšené. Genetické testy som absolvovala - žiadne mutácie v krvi sa mi nenašli, cievne vyšetrenie v poriadku, priechodnosť v norme - čiže je všetko v poriadku. A predsa mám d-dimery vysoké. Dlho užívam vessel duo /3 mesiace a pauza/, ako náhle som zistila tehotenstvo pichala som si fraxiparin 0,4, užívam dlhodobo B12 a kyselinu listovú...
jediný problém čo mi zistili bol v tom, že pri odbere krvy do banky sa mi rýchlejšie zrážala krv a preto sa odporúča mi brať krv pre túto hodnotu z prsta.
Rada by som poznala Váš názor.. v čom by mohol byť problém vynosiť dieťatko. Naozaj takáto hodnota d-dimerov môže ovplyvniť tehotenstvo? zabudla som povedať - cyklus mám pravidelný 30 dní, kontroly na gyn. pravidelné - žiadne cysty, kultivácie v poriadku, tiež cytologia v poriadku.

ďakujem veľmi pekne..
Lenka
Lenka
3866 2 18.5.2016
admin
26.5.2016 8:06
D-dimery su len produkt, ktory nam hovori o zrazani krvi v cievach. Nie je to ochorenie, ale nejake ochorenie toto sposobuje.
Aj ked Ste mala zrealizovane hematologicke vysetrenie, bolo by vhodne absolvovat este  syndrom lepivych dosticiek.
Ak sa potvrdi, potom sa uziva Anopyrin a v tehotnosti casto aj  s injekciami NMWH. Doporucila by som Vam konzultovat tento problem na hematolog. klinike  v Martine  / KHaT JMF MArtin/  doc. MUDr. Dobrotova.  Samozrejme aj s celou Vasou dokumentaciou. Dr.Cubonova
Lenka
26.5.2016 10:18
ďakujem,no práve všetko toto som absolvovala u pani doc. Dobrotovej a všetko v poriadku
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní