Hodnotili 2 ľudia

Amarant semienka 500g BIO

Amarant bol základnou potravinou Inkov a Aztékov už pred 3000 rokmi a dnes je považovaný za plodinu budúcnosti. Semienka amarantu sú nutrične nesmierne cenné najmä pre svoj obsah bielkovín. Zobraziť viac

Amarant semienka 500g BIO

Amarant bol základnou potravinou Inkov a Aztékov už pred 3000 rokmi a dnes je považovaný za plodinu budúcnosti. Semienka amarantu sú nutrične nesmierne cenné najmä pre svoj obsah bielkovín.
Zobraziť viac

3,40 € s DPH
Expedičná hmotnosť 500 g Jednotková cena 6,80 € / kg
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 3,40 €
Tovar momentálne nie je skladom
Vložte svoj e-mail a my vás budeme informovať keď bude váš produkt dostupný a budete dostávať pravidelné informácie o novinkách a zľavách prostredníctvom newslettra.

Sledovaním súhlasím so zásadami spracovania osobných údajov na základe GDPR.

Zákazníci si tiež kúpili

Para orechy 100g BIO

BIO para orechy pri nervovom vyčerpaní.

Melasa trstinová 450g BIO

Bohatý zdroj minerálov pri problémoch s krvou, BIO.

Agávový sirup BIO 360 ml

Prírodné mexické sladidlo.

BIO sušený ananás kúsky 80g

Skvelý BIO ananás, ktorý chutí malým aj veľkým.

Popis Produktu

Amarant bol základnou potravinou Inkov a Aztékov už pred 3000 rokmi a dnes je považovaný za plodinu budúcnosti. Semienka amarantu nutrične nesmierne cenné najmä pre svoj obsah bielkovín.

Rastlinné zdroje totiž obvykle neobsahujú bielkoviny, v ktorých je zastúpené kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín, a preto by mali vegetariáni kombinovať rôzne rastlinné zdroje bielkovín.

Amarant (rovnako ako quinoa) je však výnimkou a poskytuje telu všetky esenciálne aminokyseliny. Navyše obsahuje vysoké množstvo týchto bielkovín. Je preto vynikajúcou potravinou pre vegánov a vegetariánov, ktorí nekonzumujú živočíšne bielkoviny. Neobsahuje lepok, a je preto vhodný aj pre celiatikov.

Amarant má vďaka svojej jemnej ľahko orieškovej chuti široké využitie v kuchyni, ale najčastejšie ho asi použijeme miesto ryže, kuskusu či quinoi ako prílohu.

Varený amarant pridávame namiesto ryže do stir-fry (vyprážané zmesi so zeleninou či mäsom) a používame ako závarku do polievky. Ak použijeme pri varení amarantu viac vody, môžeme ho pripraviť na sladko ako kašu.

Amarantové semienka možno namlieť na múku, z ktorej robíme bezlepkové palacinky, kašu, chlieb a pečivo. Môžeme ich tiež nechať naklíčiť.

Obľúbený je napučaný amarant: hŕstku amarantu hodíme na dno horúceho ťažkého hrnca či panvice s hrubým dnom, a akonáhle začnú semienka pukať, prikryjeme ich pokrievkou, hrncom pohybujeme a necháme semienka pukať asi 10 - 15 sekúnd.

Príprava: Jeden hrnček amarantu varíme v jeden a pol hrnčeku vody asi 20 minút. Pozor, nech ho neprevaríme, semienka by získala gumovú konzistenciu.

Zloženie: 100% amarant v BIO kvalite.

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota 1539 kJ /365kcal

  • Tuky 7,0 g, z toho nasýtené mastné kyseliny 1,5 g
  • Sacharidy 59 g, z toho cukry 1,7 g
  • Bielkoviny 14 g
  • Soľ 0,01 g

Alergény: nie

Upozornenie: Skladujte v suchu. Chráňte pred teplom.

Dátum spotreby: je uvedený na obale

Krajina pôvodu: Peru

Recenzie produktu

Dajte nám vedieť, ako sa vám produkt osvedčil. Hodnotenie môžete napísať, keď sa prihlásite ako registrovaný používateľ.


5.1+ tisíc hodnotení eshopu  |  4.9 hviezdičiek | 99% zákazníkov odporúča


Väčšinu recenzií o našom eshope nájdete na Heuréka.

Opýtajte sa v našej zdravotnej poradni

Ak chcete o produkte zistiť viac, oslovte odborníkov v našej zdravotnej poradni. Klásť otázky môžete po prihlásení ako registrovaný používateľ.

Otázky zodpovie tím odborníkov
Odpovede poskytneme do 48 hodín
Poradňa funguje úplne zadarmo

Súvisiace produkty

Inulín vláknina z čakanky 300 g

Vláknina z čakanky má probiotický efekt.

Francúzsky zelený íl Epam 170g

Výrazne čistí telo, viaže toxické látky a škodlivé mikroorganizmy.

Melasa trstinová 450g BIO

Bohatý zdroj minerálov pri problémoch s krvou, BIO.

Bylinkové maslo 30g

Skvelé bylinky do masla k stejkom.

Panenský olej z pestreca mariánskeho 250ml

Vhodný pri liečbe pečene, žlčníka, pankreasu.

Čubrica 30g

Bulharské korenie obľúbené v balkánskej kuchyni.

UMEocot 500ml

Ekonomické balenie ume octu zo sliviek umeboshi.

Psyllium slim 150g

Vláknina zo šupiek skorocelu indického a chitosan.

Olej makový 250 ml

Olej makový 100 % za studena lisovaný

Perilla olej BIO 90 kapsúl
Novinka
Perilla olej BIO 90 kapsúl

Výživový doplnok s obsahom za studena lisovaného oleja zo semien perily