Borelioza, strava

Dobrý den, po douzivani atb som si od Vás objednala kúru na boreliozu B1, ktorú mám už doma. Mám potvrdenu akútnu formu. Moja prvá otázka znie: Ako veľká šanca na vyliečenie tam je, keď to bolo nasadené pomerne ihneď? Presne som vedela v ktorý den ma uštipol, do 10 dni som už bola u dr s erithema migrans. Následne hneď nasadené atb 21 dni doxicyklin 200mg raz denne a 5 dni nárazovo nejaké, tie boli dane ako prvé,názov si nepamätám. Prestávka medzi nimi nebola. Dokopy teda 26 dni. O mesiac mám ísť na kontrolné testy, neviem či igg alebo igm mi teraz vyšlo 32. Druha otázka znie: Akým spôsobom užívať kvapky, čo sa týka stravy?? Nikde som sa to nedočítala. Mám na mysli, na lačno, po jedle? Treba nejak obmedziť stravu? Tj. Mliečne výrobky, ovocie, džúsy (kyslé), pečivo, alkohol sa samozrejme asi vylučuje úplne. Taktiež, čo sa týka záťaže tela - silové tréningy, beh, je to vhodne? Ďakujem za rýchlu odpoved.
Zzzuzana
573 1 15.8.2023
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
23.8.2023 9:44

Dobrý deň, antibiotická liečba je dôležitá, jej minimálna dĺžka sa odporúča 28 dní, lebo borélie sa vedia zacykliť. Kúra B1 je vhodné riešenie. Potom môžete ešte dlhodobo brať topoľ a štetku lesnú, aby sa organizmus čistil od borélií. Tinktŕy užívate ráno nalačno a potom v priebehu dňa pred jedlom, najlepšie bez zapíjania, prípadne zapijete dúškom vody, nič viac. ostatné môžete notrmálne konzumovať. 

Prikladáme pár rád, ako postupovať pri liečbe:

Odporúčame prečítať najskôr  článok https://www.zdravysvet.sk/blog/lymska-borelioza-viete-ake-su-jej-priznaky-a-nasledky, aby ste pochopila komplexnosť liečby.

Náš  bylinkový protokol pri borelióze odporúčame kombinovať s antb., napr.  Minostad (účinná látka Minocyklín) 200mg 1x denne (ten sa dá zohnať len v Rakúsku, ale vie ho aj slovenský lekár predpísať), je najlepší , najsilnejší a bez problemov ho ľudia znášajú (alebo Doxyhexal 1x denne 200mg – ten je však pomerne zle znášaný), taktiež dobré výsledky sú pri Augmentine 3x625mg alebo V-Penicilíne., doxicykline...Dobrá je aj intravenózna liečba na infektologickom oddelení, tá najmenej zaťažuje organizmus. Azitromycín (summamed) a makrolidové antb sú ako prvovoľbové antb. málo účinné a preto ich neodporúčam. Minimálna doba užívania je 28 dní.

 

  1. Začnite užívať kúru B1 https://www.zdravysvet.sk/p/kura-protiparazitalna-borelioza-b1-350ml a k nej si nasaďte tieto špeciálne probiotiká https://www.zdravysvet.sk/p/probiotika-pre-zeny-50-miliard-cfu , užívať čo najďalej od antb. minimálne 4 hodiny
  2. Odporúčame užívať tento mega b komplex https://www.zdravysvet.sk/p/lipozomalny-vitamin-mega-b-komplex-forte - je najsilnejší na trhu a budete lepšie znášať antibiotiká
  3. Pite denne https://www.zdravysvet.sk/p/manjishta-himalajsky-caj-100g
  4. Počas celej liečby odporúčam užívať tento vitamínový komplex -  vitamín C + Zn +D3 https://www.zdravysvet.sk/p/lipozomalny-vitamin-c-zinok-d3  – je lipozomálny a tým pádom má mimoriadne vysokú vstrebateľnosť.
  5. Na problémy s trávením (môžu nastať pri antb. liečbe preto je dobre mať tento koncentrát doma), treba užívať Čaga koncentrát – nie podľa návodu, ale 2-3x denne polovicu kávovej lyžičku extraktu do 2 deci vody a vypiť nalačno https://www.zdravysvet.sk/p/caga-koncentrat-100
  6. Pri bolestiach, nespavosti, alebo pri krízach, úzkostiach – v prípade že sú - odporúčam tento cbd olej https://www.zdravysvet.sk/p/500mg-cbd-olej-full-spectrum-10ml  , 6 až 12 kvapiek pod jazyk aspoň minútku a potom prehltnúť. Treba vyskúšať na sebe koľko kvapiek stačí pri bolesti alebo na spánok. Užívať môžete aj 3 x denne.

Pred ukončením kúry B1 sa treba ozvať a na základe symptómov sa dá buď kúra B2 alebo sa B2 upraví. Celý môj základný protokol pri chronickej borelióze sú bylinkové kúry B1+B2+B3+B4=Bmax. Kombinovanie ďalších mne neznámych výživových doplnkov a detoxikačných kúr neodporúčam, môžu byť kontraproduktívne a môžu narušiť proces liečby.

Kontrolné testy by mali byť najskôr po polroku, skôr to nemá vôbec význam. Organizmus sa musí vyčistiť...

Záťažový proces Vám vľak počas liečby neodporúčame, treba trošku zvolniť..., pretože organizmus potrebuje regeneráciu.

Prajeme veľa zdravia

 

98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní