Vynechanie menštruácie

Dobrý deň! Chcem sa spýtať, ako riešiť tento problém. Mám 44 rokov, vynechal mi už 3. cyklus menštruácie. V čase, keď ju mám dostať a mať, mám v podbruší pocit, akoby sa mala rozbehnúť. Namiesto krvácania sa však objavuje len výtok - bezfarebný s prímesou hlienu. Menzes sa mi nedostavil už aj predtým, ale max. som mala vynechané 1 - 2 cykly. Kým nezačalo toto vynechávanie, dostávala som menštruáciu presne na 28. deň. Z prehliadok mám úplnú fóbiu, takže prosím o radu touto cestou. Tehotná nie som určite, nikdy som neužívala ani HA, neprežívam ani žiadne veľké stresy. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
anika7
3636 2 2.1.2018
MUDr. Claudia Čuboňová (admin)
3.1.2018 14:32

Mate vek, kedy su poruchy cyklu normalnou zalezitostou. V premenopauzalnom obdobi zena nemusi menstruovat aj niekolko mesiacov a potom ma menzes.  Ak chcete mat pravidelny cyklus, navstivte svoju zensku lekarku a mozete uzivat hormony. Avsak , ak nemate ziadne ine tazkosti, nemusite uzivat hormonalnu substitucnu terapiu. Dr.Cubonova

Anika7
28.1.2018 7:22
Dobrý deň! Znova mám neistotu a prosím o radu. Nadväzujem na svoj predchádzajúci príspevok. 3 cykly mi vynechali, ale cca týždeň pred očakávaným ďalším cyklom som začala krvácať - potešila som sa, že konečne sa dostavil menzes. Vždy som mávala prvé dva dni silnejšie krvácanie, do 5. dňa to postupne prestalo. Tentoraz to bolo veľmi slabé, resp. malé množstvo krvi bolo zmiešané s riedkym hlienom. Trvalo to asi 5-6 dní, potom znova len riedky hlien, na 8. deň sa mi večer (cez deň nie) znova objavilo slabé krvácanie, rovnako aj na deviaty a desiaty deň (včera), výtok pretrváva. Môže ísť o nejaké hormonálne zmeny? Je to ešte v poriadku? Ako to riešiť? Prosím o radu. Veľmi pekne ďakujem. S pozdravom A.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní