Helicobacter Pylori a Aloe Vera

10731 zobrazení

Helicobacter Pylori - čo spôsobuje a ako sa mu brániť ? Zdravotné problémy človeka sú do značnej miery odzrkadlením stavu črevného traktu, najmä hrubého čreva. Podľa filozofie tisícročných skúseností tradičnej čínskej medicíny sa zdravie človeka odvíja od stavu - čistoty hrubého čreva.

Množstvo zdravotných problémov začína v hrubom čreve  Čím väčší je neporiadok v hrubom čreve o to väčšie sú zdravotné...
zdroj: google.com

Množstvo zdravotných problémov začína v hrubom čreve

Čím väčší je neporiadok v hrubom čreve o to väčšie sú zdravotné problémy. Práve preto je dôležité klásť veľký dôraz na stravovacie návyky. Denne stravou dostávame do organizmu veľké množstvo škodlivín - konzervačné látky, chemické zložky a pod.

Správne zloženie mikrobiálnej črevnej flóry má za úlohu správne rozloženie, natravovanie prijatej stravy. Keď však dôjde k narušeniu mikrobiálnej črevnej flóry, dochádza aj k rôznym poruchám trávenia, čoho následkom sú tráviace problémy, ale aj rôzne iné zdravotné problémy. Typickým a v dnešnej dobe veľmi rozšíreným prejavom poruchy správnej činnosti tráviaceho traktu je aj infekcia vyvolaná Helicobacterom pylori.

Čo spôsobuje Helicobacter pylori ?

Helicobacter pylori vyvoláva veľmi nepríjemné problémy zažívacieho traktu - pocit ťažkého žalúdka, pálenie záhy, nafukovanie, zápchu, nepravidelné vyprázdňovanie. Okrem tráviacich problémov vyvoláva Helicobacter aj kožné problémy rôzneho druhu (aknózny výsev, svrbenie, začervenanie kože, ekzematoidné výsevy a pod.) Pocit vyčerpanosti, zvýšenej únavy je tiež sprievodným javom ochorenia zapríčineného Helicobakterom pylori.

Ako si môžeme pomôcť ?

Veľmi dobré účinky na, v dnešnej dobe veľmi rozšírené ochorenie, infekciu Helicobacter pylori má vodný roztok z huby Čaga (Ryšavec šikmý), ktorý môžete doplniť zo šťavou z Aloe vera. Pravidelné vnútorné používanie týchto malých zázrakov z prírody má pozitívne účinky na vyššie uvedené ťažkosti.

Aloe vera, často nazývaná "Zázračný kaktus" alebo "Prírodný liečiteľ", je rastlina mnohých prekvapení. Kvitne v teplom a suchom podnebí. Kým iné rastliny vädnú alebo hynú, táto ostáva vlhká, pretože zatvára svoje póry, aby zabránila úbytku vlahy. Existuje viac než 300 druhov aloe, avšak ľudia pre najlepšie vlastnosti najviac používajú práve Aloe Barbadensis Miller (Aloe Vera).

Bola uctievaná na úrovni bohov. Viac než 6 000 rokov je ALOE VERA známa kultúrna rastlina. Je to jedna z najstarších a predovšetkým jedna z najuctievanejších rastlín na našej planéte, nie nadarmo sa o nej hovorí ako o úžasnom výtvore našej prírody!

Účinky Aloe vera sú neuveriteľne rozsiahle

Vnútorný objem listu aloe vera vyplňuje gél s obsahom 75 známych zložiek, ktoré možno rozdeliť do nasledujúcich skupín:
- Vitamíny; obsahuje ich veľké množstvo, avšak najdôležitejšie z nich sú antioxidačné vitamíny C a E ako aj betakarotén (provitamín A). Gél predstavuje taktiež jeden z mála na svete existujúcich rastlinných zdrojov vitamínu B 12 - tak veľmi potrebného pre vegetariánov a striktných vegánov. (obsahuje: A, B1, B2, B6, B12, C, PP, E, kyselinu folovú, niacin, beta karotén, cholin)
- Minerály; patria sem napr. horčík, mangán, zinok, meď, chróm, vápnik, sodík a draslík.
- Aminokyseliny; ľudské telo potrebuje 22 aminokyselín - stavebných prvkov proteínov. Aloe Vera Gél pritom poskytuje 18 z nich.
- Cukry, Enzýmy - lipázy a proteázy, pomáhajú rozkladať potravu a podporujú trávenie.
- Mastné kyseliny - tri hlavné typy mastných kyselín pôsobia ako silne protizápalové činidlá.
- Lignín, Saponíny, Antrachinóny, Proteíny, Monosacharidy a polysacharidy, Steroly, Aminocukry...

Má pozitívne účinky :
1. na tráviaci trakt -žalúdočné a dvanástorníkové vredy, zvýšená tvorba žalúdočnej kyseliny, pálenie záhy, nafukovanie, zápcha, infekcia vyvolaná Helicobacter pylori
2. na dýchací systém - časté angíny, prechladnutia, dráždivý kašeľ, astma, senná nádcha.
3. na zranené miesta pôsobí gél mierne anesteticky a uľavuje od pocitu svrbenia, opuchov a bolesti. Má rovnako antibakteriálny ako aj protiplesňový účinok.
4. podporuje pooperačnú regeneráciu organizmu
5. chráni proti radiácií - počítač, mobilné telefóny, výfukové plyny a pod.
6. harmonizuje činnosť pečene, obličiek, výmenu látok v čreve
7. upravuje krvný obraz
8. pozitívne ovplyvňuje kožu postihnutú ekzémom, psoriatickým výsevom, alergickým výsevom. Pozitívne pôsobí na aknóznu pleť - vhodné používať šťavu na vnútorné a telový gél na vonkajšie použitie zároveň

Odporúčaná dávka:
- denná dávka je 3x20 ml alebo 1x60 ml nalačno
- na prečistenie organizmu sa odporúča vypiť 2 - 3 litre šťavy Aloe vera na jar a na jeseň.

Mohlo by vás zaujímať

Horský krištáľ

Názov krištáľ pochádza z gréckeho slova krystallos, v preklade ľad. Ľudia v minulosti verili, že krištáľ je ľad, ktorí stvorili...

10.3.2013
22822 zobrazení

Diskusia

30 dní
Všetky
najčítanejšie
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní