Klášterní officína - liečivé sirupy benediktínskych mníchov

22.3.2009
2451 zobrazení

Rád benediktínov je najstaršou organizovanou rehoľou v Európe, ktorú založil v roku 529 n.l. svätý Benedikt. Prvé zmienky o Benediktínskom kláštore v Rajhradě u Brna sa datujú od roku 1045. Od polovice 14. storočia sa v kláštore začína variť pivo.

V kláštore sa nachádzala i
zdroj: Google.com

V kláštore sa nachádzala i "Rajská záhrada" s výsadbou liečivých rastlín, ktoré bratia používali k výrobe liečivých likérov, elixírov, mastí a čajových zmesí. Storočné skúsenosti s prírodnými produktami tak dali vzniknúť osvedčeným receptúram, ktoré blahodárne pôsobia i na človeka dnešnej uponáhľanej doby.

Novo zriadená "Klášterní Officína" nadväzuje na tradíciu stredovekých kláštorných lekární. Jej cieľom je objavenie zabudnutých receptúr. Dušou terajšej Klášternej Officíny je Ing. Marek Motyčka z Kuřimi.

Liečivé sirupy kláštornej officíny sú kvalitné a veľmi obľúbené bylinkové sirupy vyrábané tradičnými metódami.

V súčasnej dobe sa vyrába 43 druhov sirupov, ktoré sú sladené fruktózou, takže konzumácia je možná aj ľuďmi s cukrovkou. Sirupy sa vyrábajú buď ako jednodruhové, alebo aj ako zmesi bylín.

Lahodná chuť, blahodárne jemné pôsobenie na ľudský organizmus a najmä početné ohlasy spokojných zákazníkov nás oprávňujú vyzdvihnúť tento produkt do Vašej pozornosti a doporučiť ho ako jeden z TOP produktov našej prírodnej bylinkárne.

Zdravý svet

Mohlo by vás zaujímať

Ako objaviť vyváženú stravu podľa jogy

Máme rozdielne ciele, ktoré chceme cvičením jogy dosiahnuť, rozdielne osobnosti, líšime sa aj naším osobným príbehom, ktorý nás dostal...

19.5.2013
1906 zobrazení

Diskusia