Nápojová terapia

22.3.2009
2752 zobrazení

Výborným doplnkom našej stravy sú ovocné a zeleninové šťavy, ktoré blahodárne pôsobia na náš organizmus pre množstvo vitamínov, bioaktívnych látok a stopových prvkov, ktoré obsahujú.

Pravda i tu platia niektoré zásady. V prvom rade odšťavujeme čerstvé, ekologicky čisté a zdravé potraviny. Pijeme ich ihneď po vylisovaní,...
zdroj: Google.com

Pravda i tu platia niektoré zásady. V prvom rade odšťavujeme čerstvé, ekologicky čisté a zdravé potraviny. Pijeme ich ihneď po vylisovaní, nalačno asi 15 minút pred jedlom veľmi pomaly, po dúškoch. Nápoje nesolíme a ani nekoreníme.

Šťava zo surovej kapusty je výborná pri reumatických ochoreniach a vredoch, z kyslej kapusty dezinfikuje tráviaci systém, posilňuje nervy a zabraňuje starnutiu.

Z červenej repy - zabraňuje vzniku nádorov, lieči nemoci hrdla, pečene, reguluje látkovú premenu

Zo zeleru - má hojivé účinky, lieči zápalové procesy ústnej dutiny a tráviaceho systému. Upokojuje (túto šťavu, ak máte problémy so spaním, môžete vypiť 20 minút pred uľahnutím na lôžko).

Z cesnaku - je to jedno z najlepších prirodzených antibiotík a dezinfekčných prostriedkov, Má tiež protinádorové a protitrombotické vlastnosti. Znižuje krvný tlak a pôsobí proti skleróze.

Z cibule - rozširuje cievy a vďaka tomu predchádza skleróze. Ničí škodlivé kvasinky v organizme. Cibuľa ma tiež antitrombotické, a teda protiinfarktové vlastnosti.

Z mrkvy- dodáva organizmu dôležitý vitamín A pre náš zrak. Čistí krv, ničí hnilobné baktérie, zabíja črevné cudzopasníky, lieči chudokrvnosť, choroby kardiovaskulárneho systému, ľadvín, pečene, Zabraňuje vzniku ľadvinových kameňov a starnutiu. Zlepšuje kvalitu pleti.

Zo surových zemiakov - pomáha pri chorobách žalúdka a tráviaceho traktu, pretože reguluje vysokú hladinu kyseliny v žalúdku a pôsobí proti kŕčom.

Z hlávkového šalátu - má upokojujúce vlastnosti, pôsobí protikŕčovo, osoží pri chorobách tráviaceho traktu, žlčovodu, močovodu a pri rôznych neurózach. Pomáha pri liečení čierneho kašľa.

Z repy - zabraňuje tvorbe žlčníkových kameňov a je dokonalým liekom pri liečbe prostaty.

Z petržlenu - lieči reumatické ochorenia, nemoci koži, zápal hrdla. Používa sa však len po lyžičkách. Pri bronchitídach sa mieša 1:1 s mliekom.

Z uhoriek - veľmi dobrý prostriedok pri rôznych ochoreniach kože a napomáha rastu vlasov.

kb www.putnici.sk

Mohlo by vás zaujímať

Fluorit, kameň, ktorý dokáže zvládnuť chaos

Fluorit, česky nazývaný aj kazivec, zaujme farbami Nádherné sú nielen jeho nekonečne farebné tromlované variácie, ktoré často...

30.12.2012
5494 zobrazení

Diskusia

30 dní
Všetky
najčítanejšie