Soli starodávneho mora - Poltavský bishofit

18.9.2013
1524 zobrazení

Predstavujeme Vám na Slovensku pomerne neznámu prírodnú látku, Poltavský bishofit, ktorá pre mnohých môže byť veľmi zaujímavá.

Pred miliardou rokov v praoceáne začal vznikať pozemský život. Približne pred 200 miliónmi rokov, vplyvom geologických procesov soli z vôd...
zdroj: Google.com

Pred miliardou rokov v praoceáne začal vznikať pozemský život. Približne pred 200 miliónmi rokov, vplyvom geologických procesov soli z vôd praoceánu skryštalizovali a zmizli v hlbinách zeme. Vody oceánov a morí sa líšili od tých dnešných, keďže neboli chlorido-sodíkové ale chlorido-horčíkové. V genetickej pamäti človeka zostalo minerálne zloženie praoceánu matricou energie a genetickým kľúčom k jeho zdraviu.

Poltavský Bishofit je geologickým vrstovníkom Mŕtveho mora, ale na rozdiel od neho má komplexnejšie minerálne zloženie, vyšší obsah horčíka a preto väčšie ozdravovacie a liečebno-profylaktické možnosti. Obsahuje viac ako 10% ionizovaného horčíka a ďalšie mikroelementy ako jód, bróm, železo, zinok, mangán, kremík, striebro a veľa iných.

Len originálny prírodný ukrajinský bishofit sa nazýva Poltavský BISHOFIT. Jeho medzinárodné označenie je Bisheffect (efektívny bishofit). Logo je viditeľné na každom originálnom balení produktu a všetky výrobné technológie sú patentované výrobcom.

Bishofit v Poltave ( mesto na severovýchode Ukrajiny ) bol prvýkrát vyťažený zhruba pred dvadsiatimi rokmi .Bol objavený náhodou, Zemní vŕtači po kontakte s vyťaženou kvapalinou pocítili jej priaznivé účinky na kĺby, zmiernenie alebo i odstránenie pocitu únavy po námahe. Tieto účinky pritahli pozornosť vedcov a lekárov.

Viac ako 15 rokov vedci z Dnepropetrovska, Záporožia, Odesy a Poltavy (členovia Lekárskej Akadémie doktori vied, profesori G.W.Dziak, W.I.Mamčur, A.M. Zorin, V.O.Golovkin ) skúmali zloženie a účinok bishofitu na priebeh rôznych ochorení a patologické stavy.

Počiatočné odporúčania, týkajúce sa použitia Bishofitu sa postupne významne rozšírili. Soli a ďalšie minerálne látky tohto starého mora je preto vhodné použiť pri rôznych problémoch súčasného človeka.

Celkové pôsobenie poltavského bishofitu sa rozšírilo do tradičnej prírodnej liečby ale aj moderných zdravotníckych postupov . Ako vedci, tak aj lekári odporúčajú využitie bishofitu v reumatológii, kardiológii, gastrológii, otolarygológii, traumatológii, stomatológii, dermatológii, endokrynológii, kozmetike, ako aj v liečení chorôb z ožiarenia u osôb .

Najskôr bol bishofit využívaný v komplexnej starostlivosti pri zápalovo - distrofických ochoreniach pohybového aparátu ako aj periférnej nervovej sústavy v podobe vaňových kúpeľov, obkladov a masáží.

Vďaka svojmu zloženiu a účinkom môže zastupovať horčíkové, jódové a brómové soli, tradične využívané vo fyzioterapii a balneológii. Unikátne zloženie, pôsobenie a biologické vlastnosti bishofitu ho predurčujú na použitie v kozmetických preparátoch.

Ukázalo sa jeho blahodárne pôsobenie pre pokožku a nechty. Veľmi zaujímavé je jeho použitie pri popraskaných pätách, kurích okách, mozoľoch a zhrubnutej koži.

Výskumy posledných rokov ukazujú, že deficit horčíka sa prejavuje nielen neurologickými a kardiologickými symptómami ( depresie, nervozita, nespavosť, tachiarytmia, hypertenzia), ale aj poruchami v imunitnom systéme, onkopatologickými príznakmi, poruchami látkovej výmeny a tzv. syndrómom chronickej únavy. Prispieva k zápalovým procesom, displaziii kĺbov, narušeniu prisvojovania vápnika a jeho vymývaniu z kostného tkaniva. Glukokortikoidy a zápalové ochorenia žalúdočno-tráviaceho systému komplikujú prisvojovanie horčíka, prijímaného cez tráviaci trakt, prehlbujúc jeho deficit v organizme.

Preto príjmanie týchto, pre telo dôležitých minerálov formou kúpeľnej liečby, či gélovej formy cez kožu môže byť veľmi zaujímavé.

Bishofit je odporúčaný aj v oblasti športu a fitnes, najmä pri únave svalstva alebo pri rôznych úrazoch.

Veríme, že poltavský bishofit a prírodné soli tohto starodávneho mora si nájdu cestu k množstvu ľudí, ktorí trpia vyššie uvedenými problémami a pomôžu zlepšiť ich kvalitu života.

Prajeme Veľa zdravia

S využitím zdrojov od dovozcu bishofitu spoločnosti V-trade spracoval pre Zdravý svet Ing. Pavol Machnič

Mohlo by vás zaujímať

Najkrajšie farebné obdobie alebo farebné rozjímanie

Trávy postupne žltnú, ranná hmla sa pomaly rozpúšťa po jasnej chladnej noci. Naša príroda sa vkladá do rúk pracovitých pavúkov, ktorí...

1.10.2011
2002 zobrazení

Diskusia