Nastal čas pre chudnutie a jarné očisty

18.2.2016
2329 zobrazení

Ďalší rok a ďalšia jar... Letí nám to, preto si treba uvedomiť, že o pár dní je tu čas pre tých, ktorí sa chcú po zime zregenerovať, prečistiť a zároveň pripraviť na jar, symbol nového života. Poďme si ukázať ako jednoducho môžeme využiť nasledujúce dni na očistu, detoxikáciu a regeneráciu našich tiel.

Tak ako každý rok, pripomínam, aby sme očisty viedli s rozumom. Každý extrém vytvára opačný extrém. Nezabúdajte aj na zdravo a chutne a k...
zdroj: Google.com

Tak ako každý rok, pripomínam, aby sme očisty viedli s rozumom. Každý extrém vytvára opačný extrém. Nezabúdajte aj na zdravo a chutne a k tomu opäť tento rok prispôsobíme jarné detoxikácie.

Počas detoxikácie nezabudnite na pohyb a cvičenie. Hitom pri cvičení je kokosová voda, ako izotonický nápoj bez kalórii - teraz v praktickom balení.

Keďže je všade okolo nás množstvo viróz, zvýšime v tomto roku počas očisty podiel vitamínov a minerálov v strave.

1. Upravte si stravu, skúste teraz obmedziť, či úplne vylúčiť mäso a kysnuté pečivo. Skúste dodržať zásadu "delenej stravy".

2. Očistné čaje okrem čistej a kvalitnej vody sú dôležitou časťou pitného režimu. Odporúčame nasledovné čaje: Nimba, Kalamegha, Vidanga pre očistu pečene, krvi a chudnutie. Ďalej panenský čaj, ktorý pre jednoduchšie a pravidelné užívanie je dostať aj v tobolkách pod názvom panenské kapsule.

Nezabudnite na Lapacho ktorý je skvelý čistič tela a Pu-erh, najlepšie v kombinácii s mate a lapachom.

Tento rok ako som už povedal súčasne od začiatku doplňajte minerály najlepšie Kelp - om alebo rooibosom a vitamíny najmä rôznymi smoothies, ktorých základom nech je ananás. Do smoothies pridajte včelí peľ.

3. Zvýšte podiel zeleniny, zeleninových šalátov a zeleninových štiav, ktoré doplňte nasledovnými bylinkami:  pestrec mariánsky a borievka P15, najlepšie v tinktúrach z púčikov rastlín.

4. Pre intenzívnu očistu črevného traktu sú potrebné vlákniny alebo môžete využiť aj zelený íl.

5. Doplnenie energie je pre telo kľúčové. Najlepším zdrojom sú zelené potraviny a superproteíny, ako superproteín RAW FIT, s ktorým nielen dopĺňate energiu, ale aj chudnete. Ďalej japonský čaj Matcha, skvele namiešané zelené šťavy v prášku radu Perfect food od Garden of life alebo zelený kamut či riasy, ako sú chlorella alebo Havajská spirulina. Využívajte menšie balenia zelených potravín, preto je ich možné jednoducho nakombinovať a užívať naraz spolu chlorellu so spirulinou, pripadne aj zeleným kamutom.

Na záver očíst nezabudnite na postupný nábeh z detoxikácie na Vaše bežné jedlo. Užívajte si aj pohodu mysle, ktorú dosiahnete viac v prírode ako na gauči pri telke.

Verím, že týchto pár rád Vám pomôže pri super pohodovom detoxe a zhodení tukových vankúšikov, aby ste bez problémov v máji vkĺzli do plaviek pri plnom sebavedomí.

Prajeme Vám krásnu a úžasnú jar.
Ing. Pavol Machnič, redakcia www.zdravysvet.sk

Mohlo by vás zaujímať

Gemmoterapie moderní disciplína fytoterapie

Zárodečné tkáně rostlin obsahují více účinných látek než kterákoliv jiná část rostliny. Pupen (latinsky gemmon) obsahuje hormony,...

19.3.2009
1430 zobrazení

Diskusia