Kláštorné receptúry pre naše blaho - Prírodné produkty podľa sv. Hidegardy

19.1.2010
5301 zobrazení

Veľa ľudí už čítalo či počulo o Abatyši Hildegarde z Bingenu a jej liečebných postupoch či bylinkách a elixíroch, ktoré používala v dávnej histórii času. Kto si prečítal o nej knihu, hneď si pomyslel, ako sa dostať v dnešnej dobe k týmto jej čudným bylinkám, zmesiam či postupom, ktoré človek počul často prvý krát.

Sv. Hildegarda z Bingenu bola jednou z najvýznamnejších osobností európskej kláštornej liečebnej vedy. Jej ďalekosiahle vedomosti o zdravý...
zdroj: Google.com

Sv. Hildegarda z Bingenu bola jednou z najvýznamnejších osobností európskej kláštornej liečebnej vedy. Jej ďalekosiahle vedomosti o zdravý tela, ducha a duše urobili z nej už počas jej života jednu z najváženejších a najdôveryhodnejších poradkýň tej doby. Hildegarda z Bingenu žila v 12 st. ako abatiša v nemeckom kláštore Rupertsberg.

Podľa údajov o jej živote bola Bohom obdarovaná schopnosťou spoznávať zákonitosti prírody, tajomstvá zrodu a spásy vo forme vízii. Svoje poznatky odovzdávala ďalej novým pokoleniam. V jej učení je človek - ako boží výtvor - stredobodom kozmického poriadku. V každom človeku prebýva už od narodenia pôvodná sila žiť - tzv. „VIRIDITAS".

Odporúčania a rady Hildegardy majú pomôcť ľuďom, aby viedli svoj život v harmónii duše, tela a zmyslov. Tým prvky ostanú v rovnováhe a celý organizmus je zdravý. Prirodzená rovnováha štiav, vlastných ľudskému telu môže byť pod rôznymi vplyvmi narušená. Hildegardine originálne receptúry na prírodné pripravovanie bylín nám majú pomôcť získať pôvodnú „vnútornú rovnováhu" a posilniť zdravie.

V Hildegardinom učení patria bylinné elixíry k najdôležitejším základným prostriedkom, ktoré nám príroda dáva k dispozícii pre posilnenie a stabilizáciu nášho zdravia. Byliny a koreniny obsahujú veľa cenných substancii ako napr. éterické oleje, horké látky, triesloviny a bioflavonoidy. Na rozdiel od bylinných čajov sa môžu rastlinné účinné látky v bylinných vínných elixíroch ľahšie rozpúšťať. V tejto forme sa môžu esenciálne látky šetrne privádzať do organizmu, telo ich dobre prijíma a zužitkuje. Odborná príprava podľa originálnej Hildegardinej receptúry a použitie vysoko účinných prírodných látok zaručujú pritom žiadanú účinnosť. 

O toto všetko sa stará rakúska rodinná firma St. Hildegard - POSCH , ktorá garantuje odbornú prípravu a dodržiavanie pôvodných postupov, či surovín .

Z produkcie firmy St. Hildegard - POSCH pochádzajú okrem prírodných vínnych bylinných elixírov aj čisto prírodné zmesi korenín, zeleniny a kamennej horskej soli. Sú to polievky alebo zmesi korenín, ktoré vo svojom zložení majú vysoko blahodarný účinok na organizmus. Ich potraviny sú v zhode s náukou o zdravej výžive abatiše Hildegardy z Bingenu a sú cenným základom pre skutočne zdravú výživu. Pri obrábaní pôdy a žatve  prírodných surovín kladú obzvlášť veľký dôraz na citlivé zaobchádzanie s pôvodným kolobehom prírody.

Odmenou pre nás, sú za to pravé poklady prírody, ktoré sa vyznačujú hodnotnými životnými látkami, dobrou stráviteľnosťou a sýtou chuťou.

Tieto poklady prírodnej bylinkárne môžete nájsť už aj u nás na Zdravom svete.

S využitím materiálov z www.hildegarda.sk pre vás spracoval Zdravý svet.

Mohlo by vás zaujímať

Matuzalem krém

Matuzalem krém je moderný molekulárny krém novej generácie, ktorý ako jediný na trhu obsahuje molekulu života. Molekula života, je...

13.9.2011
13918 zobrazení

Diskusia

30 dní
Všetky
najčítanejšie