Čas adventu

20.11.2011
4772 zobrazení

Čas pokročil a na naše dvere začali klopkať jedny z najkrajších sviatkov v roku - Vianoce. Pre mnohých z nás majú hlboký zmysel v príprave našich sŕdc na prežívanie lásky so svojimi najbližšími.

Vianociam však predchádza adventné obdobie, ktoré predstavuje príchod a slávenie blížiacich sa vianočných sviatkov, očakávanie niečoho...
zdroj: Google.com

Vianociam však predchádza adventné obdobie, ktoré predstavuje príchod a slávenie blížiacich sa vianočných sviatkov, očakávanie niečoho nového a krásneho.

Naše stoly bude opäť zdobiť tradičný adventný veniec so štyrmi sviecami, ktoré sú symbolom víťazstva a kráľovskej dôstojnosti. Je to prejav radosti, lásky a úcty. Rozlievajúce sa svetlo z horiacich sviec bude rozptyľovať v našich vnútrach strach a pochybnosti, bude šíriť svetlo, podobne ako prichádzajúci Kristus, pretože aj on predstavuje „Svetlo sveta."

V tieto dni sa schádzame k modlitbám a zamysleniam, ktoré smerujú k pripomenutiu si historickej udalosti spred 2000 rokov, očakávaným sviatkom, stretnutiu s našimi najbližšími, ale i k myšlienkam venovaným zmyslu života. My ľudia sme predovšetkým spirituálne bytosti, nie sme len telá z mäsa a kostí a práve v týchto dňoch budeme môcť cítiť dych spirituality, ten dych, ktorý napĺňa všetko životom a harmóniou.

Všetci sa už teraz tešíme na vianočný stromček, ktorý bude zdobiť naše príbytky, bude šíriť vôňu ihličia a hlavne bude symbolizovať naše priania a želania.

Tešme sa, že si opäť prejavíme blízkosť, objatia a hlavne si uvedomíme v tieto dni ten najjednoduchší a najpravejší cit, ktorý sa v bežných dňoch stáva pre nás bežným - našu lásku. Vďaka nej sa staneme úprimnejšími, láskavejšími a chápavejšími.

Toto všetko nás čaká v najbližšom období, preto si ho nepokazme len naháňaním sa v obchodoch, domácnostiach, ale zachovajme si predovšetkým jeho duchovný obsah - radosť, lásku, úsmev, pohladenie, bozk a pochopenie.

Mgr.Dagmar Machničová www.zdravysvet.sk - všetko pre Váš zdravý život

Mohlo by vás zaujímať

Psychológia chorôb II.

Západná medicína vie úžasne efektívne na strane následku riešiť veľa problémov, kde alternatívny spôsob by viedol len do hrobu, lebo by...

26.9.2010
2713 zobrazení

Diskusia