Ricínový olej, elixír krásy pre vlasy a pokožku.

21.4.2020
5304 zobrazení

Ricínový olej je synonymom pre krásne a dlhé mihalnice, husté obočie, ale aj očarujúce dlhé a jemné vlasy, či hodvábne hebkú pokožku bez vrások.

Ricínový olej sa lisuje zo semien ricinovníka a je známy pre svoje mimoriadne dermatologické  vlastnosti aj ako tekutý vosk. Charakterizuje...
zdroj: Google.com

Ricínový olej sa lisuje zo semien ricinovníka a je známy pre svoje mimoriadne dermatologické  vlastnosti aj ako tekutý vosk. Charakterizuje ho mimoriadne hustá, takmer medová konzistencia. Mnohí používajú len ricínový olej na vlasy, preto v článku chceme podať komplexné informácie o jeho všestrannom použití.

V minulosti sa ricínový olej používal aj vnútorne ako silné preháňadlo. Keďže každý človek je iný, každý potrebuje inú dávku. Nie je overené, aká dávka konkrétne by mala byť práve pre Vás. Vyššia dávka môže vyvolať silné hnačky a kŕče. Preto v súčasnosti sa ricínový olej na vnútorné použitie neodporúča.

Na čo sa odporúča ricínový olej?

Čo vie len málokto, v prírodnej medicíne odporúčame ricínový olej na cysty, teda na vonkajšie obklady ovariálnych (vaječníkových) cýst, ale aj pri bolestiach kĺbov.

Vtedy sa urobí kašička z ricínového oleja a zeolitu (zeleného ílu) a natrie sa aspoň 1x denne počas liečby na pokožku na mieste vaječníkov alebo boľavého kĺbu. Prikryje sa kúskom bavlnenej látky a nechá sa pôsobiť aspoň hodinku denne, pokiaľ íl nezoschne.

Pri lisovaní ricínového oleja sa zo semien ricinovníka získava mononenasýtená kyselina ricínolejová. Žiadny iný olej na svete túto kyselinu neobsahuje. Táto kyselina mimoriadne zvyšuje viskozitu povrchov a má silné hojivé účinky na pokožku a vlasy. Práve vďaka nej sa začal ricínový olej používať nielen vo farmácii a v dermatológii, ale aj v chemickom priemysle.

Hlavnými benefitmi ricínového oleja je, že výborne regeneruje suchú a podráždenú pokožku.

Pri niektorých dermatitídach a mimoriadne suchej pokožke je jediným prostriedkom, ktorý zmierni symptómy množstva ľudí. Premasťuje, podporuje hydratáciu a v pokožke udržiava vlhkosť. Taktiež ho môžeme využiť pri liečbe niektorých kožných chorôb, ale aj na bradavice či jazvy. Ricínový olej na strie sa odporúča nielen v tehotenstve, alebo aj pri rýchlom raste detí, kedy často prask.á koža na chrbte

Vmasírovaním oleja do pokožky sa zbavíte hrubej kože na chodidlách, lakťoch, kolenách. Ricínový olej pomôže aj pri otlakoch na nohách alebo mozoľoch na rukách. 

Keďže je ricínový olej mimoriadne hustý, môžeme ho pri natieraní na pokožku riediť, napríklad olejom z hroznových jadierok.

ricínový olej s olejom z hroznových jadierok

Ricinový olej dobre odstraňuje aj pigmentové škvrny a vrásky. Pri vráskach odporúčame 1 mesiac nanášať olej vždy pred spaním aspoň na 30 minút a následne jemne odlíčiť. Po mesiaci je rozdiel viditeľný na prvý pohľad! Potom stačí natrieť už len preventívne.

Tým, že tento olej obsahuje vitamín E, ktorý je veľmi silný antioxidant, chráni pokožku aj proti oxidačným vplyvom prostredia. Najmä v zime je výborný na suché a popraskané pery. Taktiež ho môžete použiť ako prevenciu proti vysúšaniu pier mrazom a vetrom, napríklad pri lyžovačke. Pery však po natretí neolizujte.

Naopak v lete ho môžete využiť pri prevencii rôznych mykotických ochorení chodidiel po návšteve kúpalisk. Stačí, keď si ním po návšteve kúpaliska ľahko natrieme chodidlá. 

Keď sa spálite na letnom slniečku, hneď sa Vám uľaví, keď ho nanesiete na spálenú pokožku. Ricínový olej je teda aj prírodný balzam po opaľovaní.

Množstvo žien však bude zaujímať vzhľadom na to, že sa odporúča ricínový olej na vlasy, ale podporuje rast mihalníc a obočia.

Už aj veľa kozmetických salónov používa ricínový olej na mihalnice. Túto luxusnú procedúru si môžete dopriať doma aj sami. Do prázdnej tuby od riasenky si nalejte ricínový olej a špirálou si ho vždy na noc nanášajte na riasy. Olej môžete nanášať aj pomocou obyčajnej vatovej tyčinky. Pomocou nej môžete tiež aplikovať ricínový olej na obočie.

Už po týždni - dvoch sa dočkáte  krásnych hustých a silných rias a uvidíte výrazný rozdiel, aj vtedy ak túžite po výraznejšom obočí.

Výborný je teda ricínový olej na vlasy, najmä na regeneráciu vlasov po farbení. Môžete si urobiť zabal na vlasy z ricínového oleja.

Je to vlastne taká maska na vlasy z ricínového oleja . Zabraňuje, aby sa končeky vlasov štiepili. Po zábale si umyjte vlasy šetrným prírodným šampónom.

Taktiež dodáva vlasom lesk a hlavne bráni ich vypadávaniu. 

husté vlasy


Ak máte suchú vlasovú pokožku a máte lupiny, pomocou ricínového oleja si pokožku aj od hrubého nánosu lupín vyčistíte. Najmä bábätká mávajú často problém s hrubou vrstvou lupín. Ricínovým olejom a jemným hrebeňom im ich z hlavičky jemne vyčešete. Dávajte však pozor, aby olej nekvapol do oka.

Samozrejmosťou je, že ricínový olej môžete kombinovať s inými olejmi alebo pri starostlivosti o vlasy s prírodnými šampónmi. Práve po použití ricínového oleja na vlasy, na následné umytie používajte prírodné šampóny, napr. si môžete vybrať z tejto ponuky.

Na úplný záver chcem dodať, že ricínový olej objavili už aj páni. Pri starostlivosti o dokonalé fúzy a hustú bradu je nenahraditeľný.

Veríme, že náš článok Vám pomôže nájsť pre Vás staré tajomstvá krásy ukryté v ricínovom oleji.

Ricínový olej si môžete kúpiť v našom eshope za priaznivú cenu

Náš ricínový olej v 250ml balení

Náš ricínový olej v 250ml balení

autor:

Foto od Engin Akyurt , Khusen Rustamov, Marina Pershina z Pixabay 

Mohlo by vás zaujímať

Zahoďte akné konečne do koša a buďte krásne.

Samozrejme aj mnohí chlapci sa trápia s akné, preto chcem povedať, že aj ich pri radách nevynechám. Keďže viem, aký je veľký problém s...

8.11.2016
13470 zobrazení

Diskusia