Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Olej arganový pražený 100ml BIO Bioplanete

Olej arganový pražený 100ml BIO Bioplanete

(Hodnotilo 5 ľudí)

Tovar na sklade
Doručenie
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Bioplanete Expedičná hmotnosť 0.200 kg Jednotková cena 49,95 € / kg Mám otázku k produktu
9,99 € s DPH
O produkte

Tento olej sa lisuje za studena z prírodných orechov, ktoré sú podľa tradície najskôr jemne opražené, následne mleté a lisované, takže nie  je RAW.  Argánový olej sa odporúča vnútorne pri vysokom cholesterole, problémoch s nervovým systémom a neurodegeneratívnymi ochoreniami.

Arganový strom je jedným z najstarších druhov stromov na zemi. Pomaly mizne úplne a v súčasnosti sa nachádza už len v juhozápadnom Maroku. Na záchranu týchto stromov boli pod záštitou UNESCO v Maroku vytvorené rôzne projekty.

Arganové stromy dávajú plody niekoľkokrát do roka. Dužina plodov je podobná tej z olív, ale je nepožívateľná pre človeka. Berberské ženy dvoma kameňmi extrahujú jadra a potom sa podľa berberskej praxe ľahko pražia predtým, než sú lisované. Asi 35 kg plodov, dá jeden liter oleja.

 

Náš ekologický  Arganový olej pochádza z lisovne v Maroku, kde produkciu Arganového oleja zaisťuje miestne obyvateľstvo a z jeho príjmov sa praktizuje aj  zalesňovanie a údržbu tohto ohrozeného druhu. Taktiež výsadba týchto stromov zabraňuje prenikaniu púšte.

 

Zdravotný tip: Arganový olej sa skladá z viac ako 80% nenasýtených mastných kyselín, najmä olejovej a linolovej, a je prirodzene bohatý na antioxidanty.


Spotrebiteľský tip: Arganový olej je nielen cenený na dietetické účely, ale tiež sa používa v prírodnej kozmetike, najmä v starostlivosť o vlasy a pleť. Vzhľadom k svojmu vysokému obsahu vitamínu E, najmä gama-tokoferolu, je cenený  pri  ochoreniach kože, na alergie, rovnako pleť hydratuje a ochraňuje.

Tento olej je vhodný pre vegetariánov, vegánov a RAW.

 

Arganový olej má silné regeneračné a zvláčňujúce účinky a spoľahlivo obnovuje vitalitu suchej, vysušenej, citlivej, poškodenej alebo predčasne zrelej pleti. Je vhodný aj ako jemný prostriedok na ošetrenie očného okolia, môže sa používať ako nočný olej alebo ako podklad pod denný  krém.

 

výhodná kúpa

Olej arganový pražený 100ml BIO Bioplanete 9,99 €
Olej arganový 20ml BIO fialové sklo 5,90 €
Olej arganový prírodný 100ml BIO Bioplanete 14,50 €
Spolu 30,39 €

Zákazníci si tiež kúpili

Novinka Akcia 22 %

Olej ricínový 250ml

Pre dokonalú hydratáciu a hojenie jaziev.

6,94 € 8,90 €
Akcia 21 %

Olej arganový prírodný 100ml BIO Bioplanete

Pri regenerácii pleti, vysokom cholesterole.

11,46 € 14,50 €

Olej ľubovníkový v olivovom oleji 250 ml

Pomáha proti alergiám, posilňuje imunitu

Kokosový olej panenský 200ml BIO Bioplanete

Špičkový BIO kokosový olej z Filipín.