Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
OMEGA-3 HP rybí olej Baby 50 ml

OMEGA-3 HP rybí olej Baby 50 ml

(Hodnotilo 9 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Nutraceutica Expedičná hmotnosť 0.100 kg Jednotková cena 82,00 € / kg Mám otázku k produktu
8,20 € s DPH
O produkte

Prírodný rybí olej pre deti od 6 mesiacov do 2 rokov, extra čistý, bez konzervantov a bez rybieho zápachu  je excelentným zdrojom dennej potreby omega-3 mastných kyselín v prirodzených koncentráciach.

Najvyšší stupeň čistoty HP (highly purified) výrazne prevyšuje normy na obsah toxických prímesí. Vysoko čistený olej je vhodný na dlhodobé denné užívanie bez rizika kumulácie škodlivých látok.

OMEGA-3 HP natural baby prirodzene obsahuje až 18% EPA a 12% DHA. Úplne najvyšší obsah je vďaka starostlivému výberu vhodných druhov severských rýb.
 

Veľkosť balenia 50ml je vhodný pri nižšom dennom dávkovaní najmenším deťom a tým umožňuje zabezpečiť maximálnu sviežosť a čerstvosť produktu počas celej doby spotreby. V menších baleniach zostane olej vždy čerstvý aj pri nižších denných dávkach.

Olej je zbavený akéhokoľvek zápachu po rybách. Absolútna čistota, čerstvosť, neutrálna chuť umožňuje podávať olej najmenším deťom po kvapkách priamo do úst alebo primiešať do obľúbeného nápoja, pokrmu.

OMEGA-3 HP natural baby predstavuje jedinečný prírodný produkt umožňujúci podávanie esenciálnych omega-3 mastných kyselín deťom vo veku už od 6 mesiacov. OMEGA-3 HP natural baby je schválený ÚVZSR (OHVBPKV3107/2011) na základe odporúčania hlavného pediatra SR.

 
Obsah omega 3: EPA 180 mg, DHA 120 mg

Užívanie:

deti do 10kg: 10 kvapiek (0,33 ml)

deti s hmotnosťou 10 - 15 kg: 20 kvapiek (0,66 ml)

deti nad 15kg: 30 kvapiek = 1/2 kávovej lyžičky (1 ml)

Užívať 1-krát denne spolu s jedlom. Rybí olej nikdy neužívajte nalačno, aby sa Vám negŕgalo a nebolo z neho ťažko na žalúdku. Aby sa rybí olej  správne metabolizoval bez žalúdočných ťažkostí, musí sa zmiešať so žlčou a tá sa vylučuje až s jedlom.

Balenie 50 ml je 1500 kvapiek a to sa rovná 50 denných dávok po 30 kvapiek.

Môžem sa podávať Vigantol a súčasne rybí olej? Nahradí odporúčanú  dávku vitamínu D?
 

Rybí olej OMEGA-3 HP natural baby je získavaný z telesného tuku celých severských rýb, nie len z pečene, preto obsahuje minimálne množstvá vitamínu D podobne ako potravina - ryby. Podávaním rybieho oleja nie je možné predávkovanie vitamínom D ani pri súčasnom podávaní iných zdrojov vitamínu D.

Podávanie rybieho oleja OMEGA-3 HP natural baby nedokáže obsahom vitamínu D nahradiť podávanie Vigantolu (vitamín D) ale platí to aj opačne, Vigantol nenahradzuje podávanie omega-3 ktoré sú esenciálne pre normálny vývoj imunity a nervovej sústavy dieťaťa. Vigantol neobsahuje žiadne omega-3, ktoré sú vo výžive detí nedostatkové - deficitné. Rybí olej je v prvom rade zdrojom esenciálnych omega-3 mastných kyselín.

Súčasné podávanie Vigantolu a rybieho oleja bolo konzultované s hlavným pediatrom SR práve pre možné riziko predávkovania vitamínom D, v tomto prípade však dané riziko nehrozí, naopak odporúča sa podávať súčasne Vigantol aj zdroj omega-3 - detský rybí olej. Obe zložky sú esenciálne pre prospievanie dieťaťa.

Ak by ste chceli podávať vitamín D z prirodzeného zdroja, je potrebné použiť olej získaný špeciálne z treščej pečene, ktorý obsahuje 100 I.U. vit. D v 1 ml. Pre porovnanie obvyklá denná dávka vitamínu D podávaná v kvapkách (Vigantol) deťom je 1 až 2 kvapky denne, čiže 400 až 800 I. U. denne. Z uvedeného vyplýva že ani olej z treščej nemôže úplne nahradiť podávanie vitamínu D, nakoľko dieťaťu nemôžete podať 8 ml denne oleja z treščej pečene(=800 I.U. vit.D) pre vysoký obsah vitamínu A (1000 I.U. v 1 ml).

 

 

Kvalita suroviny je stabilne výnimočná čo zabezpečuje vysoký obsah omega-3 EPA, DHA, ALA a bohatosť obsahu prírodných omega-9 mastných kyselín. Starostlivým výberom vhodných druhov severských rýb obsahuje OMEGA-3 HP natural rybí olej bez použitia technológie koncentrovania až 20% EPA, 13% DHA a 7% ALA. Celkový obsah omega-3 dosahuje hodnotu presahujúcu 40%, čo je výnimočná hodnota. Priamym dôkazom vysokého obsahu nenasýtených mastných kyselín je riedka konzistencia oleja, tekutosťou veľmi podobná obyčajnej vode.

výhodná kúpa

OMEGA-3 HP rybí olej Baby 50 ml 8,20 €
OMEGA-3 HP rybí olej natural citrón 270 ml 10,90 €
Spolu 24,90 €
Ušetríte až 4,10 € Pridať