Produkty

Profesionálna aromaterapia

Čítať viac
Éterické oleje sú prchavé vonné esenciálne látky produkované rastlinou. Majú schopnosť ovplyvňovať telesné funkcie organizmu a pôsobiť na našu psychiku a emócie. Vhodne volenými éterickými olejmi docielime bezprostrednú úľavu pri rade problémov, posilníme imunitu a predídeme komplikáciám alebo preventívne zamedzíme priamo vzniku niektorých ochorení.
Éterické oleje sú látky koncentrované, takže každá fľaštička obsahuje účinné látky z niekoľko sto až tisíc kilogramov rastlín. Pri každom použití je nutné starostlivo riediť každý éterický olej v nosnom rastlinnom oleji (hroznovom, olivovom, slnečnicovom, mandľovom, jojobovom a pod.), neutrálnom hydrofilnom oleji Nobilis Tilia, v tuku alebo v alkohole, prípadne vo vínnom octe, v mede alebo plnotučnom mlieku.
Hlavné spôsoby užívania éterických olejov:
masáž
masírovanie postihnutého miesta alebo časti tela zmesou éterického oleja v základnom rastlinnom oleji
riedenie pre masáže
0,5% - u detí do 6 rokov zodpovedá 7 kvapkám v 50 ml nosného oleja
1,5% - u detí od 6 rokov do 12 rokov zodpovedá 22 kvapkám v 50 ml nosného oleja
2,5 - 3% - od 12 rokov zodpovedá 37 kvapkám v 50 ml nosného oleja
teplý a studený obklad
5 kvapiek éterického oleja zmiešať s lyžicou neutrálneho kúpeľového alebo hydrofilného oleja, naliať do primeraného množstva teplej alebo studenej vody, v nej namočiť obklad a prikladať
na postihnuté miesto
kúpeľ
3-10 kvapiek éterického oleja zmiešať s lyžicou neutrálneho kúpeľového alebo hydrofilného oleja a primiešať do kúpeľa. Dĺžka kúpeľa by mala byť 15-30 minút. Prípadne nakvapkať 2 kvapky éterického oleja na vlhkú hubku a potierať celé telo alebo postihnuté časti.
miestne čistenie
2-5 kvapiek éterického oleja nakvapkať do nádobky s teplou vodou, v nej namočiť hubku a potierať postihnuté miesto.
kloktanie
1-3 kvapky éterického oleja nakvapkať do nádoby s teplou vodou, premiešať, zmesou kloktať, ale neprehĺtať ju.
inhalácia
1-2 kvapky éterického oleja nakvapkať do misky s teplou vodou, premiešať, cez hlavu prehodiť ručník a 5 minút vdychovať. Alebo nakvapkať 1-2 kvapky na vreckovku a vdychovať priamo.
rozptýlenie vo vzduchu
5 kvapiek éterického oleja nakvapkať do 250 ml teplej vody, premiešať, dať do rozprašovača a rozptýliť po miestnosti. 5 kvapiek éterického oleja do zvlhčovača vzduchu alebo misky s teplou vodou
na radiátore, prípadne 5-8 kvapiek do aromalampy. Menej známy, ale o to účinnejší je tzv. difuzér, elektrický prístroj na rozptyľovanie éterických olejov do ovzdušia.
vnútorné použitie
éterické oleje nedoporučujeme používať vnútorne
VYSVETLENIE POJMOV:
Biochemická špecifikácia - podiel hlavných látok v jednotlivých produktoch. Pozn.: podrobné informácie o produkte získate kliknutím na jeho názov. Skryť

Kategória je prázdna. Skúste prosím inú kategóriu.

98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní