Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Ovsený nápoj 1l BIO

Ovsený nápoj 1l BIO

(Hodnotilo 1 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Soja food Expedičná hmotnosť 1.000 kg Jednotková cena 1,90 € / l Mám otázku k produktu
1,90 € s DPH
O produkte

Tento ovsený nápoj (alebo tzv. Ovsené mlieko) je vyrobený z celého bio ovsa a neobsahuje arómy ani žiadny pridaný cukor ani iné sladidlo. Aj tak má veľmi príjemnú sladkastú chuť, ktorú mu dodáva prírodne fermentovaný ovos, kedy sa příromné ovsené škroby enzymaticky štiepi na jednoduché cukry.

Za sladkosť ovseného mlieka je zodpovedný rovnaký proces, ktorý spôsobuje sladkosť fermentovanej ryže amazake. Ovsené mlieko si zachováva ľahučko horkastú chuť ovsa, ktorá je výraznejšia pri podávaní za izbovej teploty.

Preto ho podávame ľahko vychladené. Hodí sa tiež na prípravu ochutených nápojov (vanilkového mlieka, mliečno-ovocných koktailov a pod.), Ale pri kombinácii s kakaom vynikne horkastá chuť kakaa a ovsa, a preto ju neodporúčame. Ovsené mlieko používame aj na müsli a cereálne raňajky, na prípravu sladkých dezertov a na pečenie i varenie.

Vďaka svojej sladkastej chuti sa väčšinou nehodia sa do slaných pokrmov.

Aký je rozdiel medzi sójovým mliekom a sójovým nápojom? Žiadny, rozdiel je len v názve. Aj keď všetci vedia, čo to je sójové mlieko, a že sa skutočným mliekom od kráv, kôz či oviec má spoločné len podobné použitie, legislatíva EÚ zakazuje výrobcom použitie slova "mlieko" na obale výrobku pre čokoľvek iného než živočíšna mlieka. Dôvodom je obava, že by dochádzalo ku klamaniu zákazníkov. Tento postup je určite chvályhodný, pokiaľ sa jedná napr. O zákaz používania slova maslo pre označenie margarínu, alebo o zákaz označovaní tukových poliev názvom čokoláda (proste v tých prípadoch, keď výrobca skutočne chce oklamať zákazníka), ale u sójového mlieka vedie len k zmätkom . Žiadny výrobca sójového mlieka nemá za cieľ, aby si spotrebitelia plietli jeho výrobok s kravským mliekom, ale každý naopak zdôrazňuje, že sa o kravské mlieko nejde. Pozor, v internetových diskusiách sa niekedy objavujú názory, že sójový nápoj je menej kvalitné ako sójové mlieko. Toto je iba mýtus, rovnaký nápoj sa v Ázii nazýva sójové mlieko a v EÚ sójový nápoj. Vyššie povedané platí i pre všetky ostatné rastlinné mlieka (ovsené, ryžové mlieko).

Čo to je uhličitan vápenatý? Uhličitan vápenatý je chemický názov pre vápenec, rovnakú chemickú štruktúru má aj mramor a krieda. Táto látka sa získava z prírodných zdrojov a pôsobí zásadito (znižuje kyslosť). Účinkuje aj ako zdroj vápnika pre ľudské telo. Jedná sa o neškodnú prídavnú látku, označovanú aj ako E 170.

Neobsahuje cholesterol, laktózu a mliečne bielkoviny a obsahuje len 1,4% tuku.

SKLADOVANIE: Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 3 - 4 dní.

ZLOŽENIE: voda, ovos * 11%, slnečnicový olej *, morská soľ. Suroviny s * pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:
Energetická hodnota 166 kJ / 40 kcal

  • Tuky 1,4 g
    • z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2 g
  • Sacharidy 6,0 g
    • z toho cukry 5,2 g
  • Bielkoviny 0,6 g
  • Soľ 0,13 g

Alergény: 1. obilniny,

Dátum spotreby: je uvedený na obale

Krajina pôvodu: Nemecko

výhodná kúpa

Ovsený nápoj 1l BIO 1,90 €
Ghee 100% BIO ajurvédske maslo 230g 7,50 €
Sójovo - ryžový nápoj 1l BIO 1,75 €
Spolu 11,15 €

Zákazníci si tiež kúpili

Horúca čokoláda Vivani 280g

Naša horúca čokoláda je skutočne pravá čokoláda

Sušené kozie mlieko plnotučné 500g

Sušené plnotučné kozie mlieko

Sójový nápoj 1l BIO

Vynikajúce na müsli, cereálne raňajky, na pečenie i...

Sójovo - ryžový nápoj 1l BIO

Vyrobené z celých sójových bôbov a ryže natural.