Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Ryžový nápoj 1l BIO

Ryžový nápoj 1l BIO

(Hodnotilo 4 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Soja food Expedičná hmotnosť 1.000 kg Jednotková cena 1,90 € / l Mám otázku k produktu
1,90 € s DPH
O produkte

Tento ryžový nápoj (bežne označovaný ako ryžové mlieko) je vyrobený z bio ryže a neobsahuje žiadny pridaný cukor ani iné sladidlo. Aj tak má veľmi príjemnú sladkastú chuť, ktorú mu dodáva prírodne fermentovaná ryža, kedy sa prírodné ryžové škroby enzymaticky štiepia na jednoduché cukry.

Za sladkosť ryžového nápoja je zodpovedný rovnaký proces, ktorý spôsobuje sladkosť fermentovanej ryže amazake.

Ryžový nápoj je vynikajúci samotný, ľahko vychladený, ale hodí sa aj na prípravu ochutených nápojov (kakaa, vanilkového mlieka, mliečno-ovocných koktailov a pod.), Na müsli a cereálne raňajky, na prípravu sladkých dezertov a na pečenie i varenie.

Vďaka svojej sladkastej chuti sa väčšinou nehodia sa do slaných pokrmov.

Aký je rozdiel medzi ryžovým mliekom a ryžovým nápojom? Žiadny, rozdiel je len v názve. Aj keď všetci vedia, čo to je ryžové mlieko, a že sa skutočným mliekom od kráv, kôz či oviec má spoločné len podobné použitie, legislatíva EÚ zakazuje výrobcom použitie slova "mlieko" na obale výrobku pre čokoľvek iného než živočíšna mlieka. Dôvodom je obava, že by dochádzalo ku klamaniu zákazníkov.

Tento postup je určite chvályhodný, pokiaľ sa jedná napr. O zákaz používania slova maslo pre označenie margarínu, alebo o zákaz označovaní tukových poliev názvom čokoláda (proste v tých prípadoch, keď výrobca skutočne chce oklamať zákazníka), ale u rastlinných mliek vedie len k zmätkom . Žiadny výrobca ryžového mlieka nemá za cieľ, aby si spotrebitelia plietli jeho výrobok s kravským mliekom, ale každý naopak zdôrazňuje, že sa o kravské mlieko nejde.

Pozor, v internetových diskusiách sa niekedy objavujú názory, že sójový nápoj je menej kvalitné ako sójové mlieko. Toto je iba mýtus, rovnaký nápoj sa v Ázii nazýva sójové mlieko a v EÚ sójový nápoj. Vyššie povedané platí i pre všetky ostatné rastlinné mlieka (ovsené, ryžové mlieko).

Čo to je uhličitan vápenatý? Uhličitan vápenatý je chemický názov pre vápenec, rovnakú chemickú štruktúru má aj mramor a krieda. Táto látka sa získava z prírodných zdrojov a pôsobí zásadito (znižuje kyslosť). Účinkuje aj ako zdroj vápnika pre ľudské telo. Jedná sa o neškodnú prídavnú látku, označovanú aj ako E 170.

Prirodzene neobsahuje cholesterol, laktózu a mliečne bielkoviny a obsahuje len 1,2% tuku.

SKLADOVANIE: Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 3 - 4 dní.

ZLOŽENIE: voda, ryža * 8%, slnečnicový olej *, morská soľ, regulátor kyslosti: uhličitan vápenatý. Suroviny s * pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ml:
Energetická hodnota 155 kJ / 37 kcal

  • tuky 1,2 g
    • z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2 g
  • sacharidy 6,1 g
    • z toho cukry 5,7 g
  • bielkoviny 0,3 g
  • soľ 0,13 g

Alergény: nie

Dátum spotreby: je uvedený na obale

Krajina pôvodu: Nemecko

výhodná kúpa

Ryžový nápoj 1l BIO 1,90 €
Sójový nápoj 1l BIO 1,75 €
Sójovo - ryžový nápoj 1l BIO 1,75 €
Spolu 5,40 €