Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Šafrán extra 1g

Šafrán extra 1g

(Hodnotilo 1 ľudí)

Tovar momentálne nedostupný
Vložte svoj e-mail a my vás budeme informovať keď bude váš produkt dostupný
Doprava nad 70 € zdarma Expedičná hmotnosť 0.001 kg Jednotková cena 7 500,00 € / kg Mám otázku k produktu
7,50 € s DPH
O produkte

Šafrán pravý (Crocus sativus) je najdrahším korením sveta. Ponúkame pravý Iránsky šafrán tzv. Sargol v najvyššej možnej kvalite.  Šafran Sargol je veľmi cenným typom šafranu na trhu. Skladá sa iba z červených blizien, ktoré sa ručne separujú.  Tento proces umožňuje výrobu najčistejšieho červeného šafranu.

Šafrán je tradičné perzské korenie, ktoré sa získava z kvetov krokusu. Využíva sa z nich len blizna. V každom kvete sú 3 blizny. Na 100g korenia je potrebných až 13 000 kvetov. Zbiera sa len ručne. 

Šafrán má veľké množstvo pozitívnych látok pre zdravie človeka. Od pradávna sa využíval v ľudovom liečiteľstve. Najmä starí Rimania ho používali v hojnosti pri liečení mnohých chorôb. Šafrán sa využíval, ale aj stále využíva ako liečivá rastlina pri liečbe depresií, srdca a srdcovo cievnych chorôb, tráviaceho traktu, ale aj močového ústrojenstva a u pánov prostaty.

Svoje využitie nájde teda v takmer každej kuchyni. Tým, že ho pridáte do svojho jedálnička, prospejete zdraviu celej Vašej rodiny. Šafrán je chutný a receptov na varenie nájdete na internete mnoho. Výborné je napríklad šafránové rizoto.

Dávajte však pozor na náhrady šafránu. Na trhu sa nachádza množstvo fejkov. Preto nekupujte lacný šafrán, pretože ten bude určite pančovaný.

My Vám garantujeme výnimočnú, najvyšiu kvalitu šafránu a pravosť produktu.

Zloženie: 100% Iránsky šafrán

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota 1298 kJ / 310 kcal

  • Tuky 5,9 g
    • z toho nasýtené mastné kyseliny 1,6 g
  • Sacharidy 65,3 g
    • z toho cukry 0 g
  • Bielkoviny 11,4 g
  • Vláknina 3,9 g
  • Soľ 0,15 g

Alergény: nie

Dátum spotreby: je uvedený na obale

výhodná kúpa

Šafrán extra 1g 7,50 €
Saturejka 30g 1,30 €
Čubrica 30g 1,50 €
Spolu 10,30 €