Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Xylitol sladidlo 500g

Xylitol sladidlo 500g

(Hodnotilo 1 ľudí)

Tovar na sklade
Doručenie
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Nešpecifikované Expedičná hmotnosť 0.500 kg Jednotková cena 13,80 € / kg Mám otázku k produktu
6,90 € s DPH
O produkte

Xylitol je prírodné sladidlo, používaním ktorého v tele dochádza k stabilnej hladine krvného cukru.

Pomaly sa vstrebáva a trávi, takže navodzuje pocit sýtosti. Čistý xylitol je biely kryštalický prášok, ktorý vyzerá a chutí ako cukor. Je šetrný zubom a má o tretinu menej kalórií ako repný cukor, pri rovnakej sladivosti.??

Xylitol nie je umelé sladidlo, ale sladký kryštalický uhľovodík, ktorý sa prirodzene vyskytuje v takmer všetkých druhoch zeleniny a ovocia.

Priemerný dospelý človek skonzumuje niekoľko sto miligramov xylitolu z ovocia a zeleniny denne. Niektorí možno skonzumujú 1 až 2 gramy, podľa zloženia ich potravy.

Priemyselne sa xylitol vyrába z kukuričných klasov alebo dreva.??

Xylitol sa používa čoraz častejšie v žuvačkách, cukríkoch, zubných pastách, nosných kvapkách a sprejoch. Môže sa použiť ako náhrada cukru v rôznych druhoch potravín.??

Xylitol nie je ako ostatné prirodzene sa vyskytujúce sladidlá, napríklad sorbitol alebo manitol. Jeho chemické zloženie je značne odlišné. Mnohé prírodne sa vyskytujúce náhrady cukru patria do skupiny cukrových alkoholov a nazývajú sa polyoly. Polyoly, ako vyplýva z ich názvu, majú viacuhlíkové atómy. Cukrové alkoholy, ako sorbitol a manitol, majú 6-uhlíkové atómy. Naproti tomu xylitol má 5-uhlíkové zloženie, vďaka ktorému je jedinečný a veľmi užitočný v prevencii a mnohých zdravotných problémov.

výhodná kúpa

Xylitol sladidlo 500g 6,90 €
Melasa trstinová 740g BIO 6,20 €
Brezový cukor 1 kg 12,90 €
Spolu 26,00 €

Zákazníci si tiež kúpili

Cukor trstinový Demerara 500g bio nebio

Trstinový cukor z Maurícia z vulkanickej zeme

Javorový sirup Grade C 250 g Bio Nebio

Obľúbený európanmi s príjemnou javorovou chuťou

Brezový cukor 0,5 kg

Brezový cukor s veľmi nízkym glykemickým indexom

Brezový cukor 1 kg

Prírodný stromový cukor z Fínska